Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKW wylosowała numery list komitetów wyborczych

0
Podziel się

1 dla SLD, 2 dla PSL, 3 dla Polskiej Partii Pracy - Sierpień '80, 4 dla PO
i 5 dla PiS - takie numery list komitetów wyborczych w wyborach samorządowych wylosowała w środę
Państwowa Komisja Wyborcza.

bEigxKRN

1 dla SLD, 2 dla PSL, 3 dla Polskiej Partii Pracy - Sierpień '80, 4 dla PO i 5 dla PiS - takie numery list komitetów wyborczych w wyborach samorządowych wylosowała w środę Państwowa Komisja Wyborcza.

PKW przyznała numery list tym komitetom wyborczym, które zarejestrowały listy kandydatów w ponad połowie okręgów wyborczych do wszystkich sejmików województw. Taki warunek spełniło tylko pięć komitetów wyborczych.

Sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki poinformował, że komitety wyborcze zarejestrowane przez Komisję, które nie otrzymały od niej numerów oraz te, które zarejestrowały swoje listy do sejmiku województwa będą miały numery nadawane przez komisarzy o zasięgu ogólnowojewódzkim. To losowanie odbędzie się w piątek. W następnej kolejności - jak powiedział Czaplicki - za cztery dni, komisarze wyborczy będą losowali numery dla list pozostałych komitetów wyborczych.

bEigxKRP

Z wylosowanych numerów politycy są zadowoleni.

"Mimo, że jest czwórka, zdamy egzamin nie na piątkę, ale na szóstkę" - powiedział Waldy Dzikowski (PO). Dodał jednak, że nie przywiązuje uwagi do numerologii.

"To jest dobra wiadomość. Numer jeden, czyli pierwsze miejsce, oczywiście wybory wygramy" - tak pierwszy numer dla komitetu wyborczego SLD skomentował Bartosz Arłukowicz.

Z numeru 5 zadowolony jest Andrzej Dera (PiS), choć zastrzega, że tak naprawdę nic to nie znaczy. "Chciałbym, żeby te wybory były na piątkę. Ta piątka powinna nas też zobowiązywać do wytężonej pracy w kampanii samorządowej" - powiedział.

bEigxKRV

"Niech tak zostanie również po wyborach" - tak numer 2 dla list ludowców skomentował Eugeniusz Kłopotek.

W wyborach samorządowych weźmie udział 12 544 komitetów wyborczych: 22 komitety partii politycznych, trzy komitety koalicji partii politycznych, 397 komitetów organizacji społecznych oraz 12 122 komitetów wyborczych wyborców.

Wybory samorządowe odbędą się 21 listopada; ewentualna druga tura - 5 grudnia.(PAP)

joko/ la/ jbr/

bEigxKSq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)