Notowania

wiadomości
21.05.2010 16:52

Platforma ma 47 procent poparcia, PiS - 39

Od marca notowania PO spadły o 12 punktów, a PiS wzrosły o 15 - podaje TNS OBOP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

*Od marca notowania PO spadły o 12 punktów, a PiS wzrosły o 15 - podaje TNS OBOP. Tym samym różnica między dwójką liderów partyjnego rankingu zmniejszyła się z 35 pkt proc. do zaledwie 8 pkt procentowych.*

W marcu na PO chciało głosować 59 proc. badanych; w kwietniu - 52 proc. PiS popierało w marcu 24 proc. ankietowanych; w kwietniu - 33 proc. Do Sejmu w maju dostałby się, poza PO i PiS, również SLD, który uzyskał 6 proc. poparcia.

Wynik PSL wciąż oscyluje wokół progu wyborczego - w majowym pomiarze partia ta uzyskała 4 proc. poparcia (to trzeci, kolejny pomiar, spośród cyklicznych badań preferencji TNS OBOP, w którym PSL nie osiągnął wymaganych ordynacją 5 proc. głosów).

Żadna inna partia nie zbliżyła się do granicy progu wyborczego. Na SdPl, Partię Demokratyczną-demokraci.pl, UPR i Prawicę Rzeczypospolitej chciało głosować po 1 proc. badanych.

Wyniki poparcia dla partii zaprezentowane zostały na podstawie wskazań osób, które zadeklarowały zamiar głosowania i miały sprecyzowane preferencje wyborcze. Wśród ogółu tych którzy rozważali możliwość głosowania 15 proc. nie było zdecydowanych, której partii przekazać poparcie. 48 proc. ankietowanych zadeklarowało zdecydowany udział w wyborach.

Sondaż przeprowadzono w dniach 7-10 maja na reprezentatywnej losowej 949-osobowej próbie dorosłych Polaków. Prezentowane wyniki poparcia dla partii dotyczą 590 osób, deklarujących _ zdecydowanie _ lub _ raczej _ zamiar uczestniczenia w wyborach z wyłączeniem z podstawy oprocentowania osób niezdecydowanych jak głosować.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )**
* **[ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ ) **
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz