Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe
10.09.2010 14:13

Platforma rozmawia z PSL o wyborach w Warszawie

Ludowcy zastanawiają się nad poparciem Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Politycy PO i PSL rozmawiają na temat ewentualnego poparcia prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w jesiennych wyborach samorządowych. Ludowcy nie przesądzili jeszcze, czy wystawią kandydata na włodarza stolicy. Decyzja w przyszłym tygodniu.

Politycy Stronnictwa rozważają, czy wystawić w Warszawie własne listy z kandydatami na radnych, czy zdecydować się na współpracę z jakimś komitetem lokalnym, z którego mogliby startować działacze PSL. Jest jeszcze inna możliwość - start kandydatów ludowców z list PO. - _ Była taka propozycja, żeby nasi kandydaci znaleźli się na listach PO, tutaj w mieście. To jest jeden z wariantów w rozmowach, które prowadzimy _ - zaznaczył Andrysiak.

Z badań, jakie PSL przeprowadziło na Mazowszu wynika, że kandydaci Stronnictwa mogą liczyć w miastach regionu 0 poza Warszawą - na poparcie rzędu 5-6 proc. Przygotowywana jest analiza możliwego poparcia dla kandydata ludowców w stolicy.

Wiceszef zarządu wojewódzkiego PSL Aleksander Sopliński powiedział, że - jego zdaniem - Stronnictwo na pewno wystawi kandydata na prezydenta Warszawy. _ - Wychodzimy z założenia, że nie ma pustych miejsc na listach wyborczych. Wszędzie wystawiamy kandydatów _ - podkreślił poseł.

Nie chciał jednak powiedzieć, kto mógłby ubiegać się o prezydenturę stolicy. Zaznaczył, że kandydatem mógłby być niekoniecznie członek PSL.

Poseł Janusz Piechociński uważa, że ludowcy nie powinni wystawiać kontrkandydata dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jak uzasadniał, w mieście rozpoczęto wiele inwestycji i dobrze byłoby, gdyby mogła je zakończyć osoba, która je rozpoczęła.

Szef PO na Mazowszu Andrzej Halicki powiedział, że Platforma liczy na poparcie PSL dla obecnej prezydent Warszawy. Zastrzegł jednak, że Stronnictwo ma swoją podmiotowość i samo wypracuje decyzję.

Przypomniał, że w wyborach w 2006 r. marszałek województwa mazowieckiego, szef PSL w regionie Adam Struzik bardzo wyraźnie poparł Gronkiewicz-Waltz, która konkurowała o fotel prezydenta stolicy z kandydatem PiS Kazimierzem Marcinkiewiczem. _ - Skoro zrobił to wtedy, a myślę, że wynik działań pani prezydent Warszawy jest dobry, to zdziwiłbym się, gdyby marszałek Struzik zmienił swoje zdanie _ - oświadczył Halicki.

Tagi: wybory samorządowe, psl, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz