Notowania

euro 2012
19.09.2009 15:59

Platini: EURO 2012 bez zmian

Szef UEFA zapewnia, że mistrzostwa będą rozegrane w Polsce i na Ukrainie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Szef UEFA Michel Platini zapewnił w wywiadzie dla sobotniego wydania _ La Gazzetta dello Sport _, że Euro-2012 odbędzie się w Polsce oraz na Ukrainie. Podkreślił, że nie ma już żadnych co do tego wątpliwości ani _ planów alternatywnych _. *

Platini zapytany przez włoski dziennik sportowy, czy uważa za swą _ porażkę _ głosowanie w Cardiff, gdzie wybrano Polskę i Ukrainę jako organizatorów piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku, odparł, że to jego poprzednik, Szwed Lennart Johansson _ obiecał Euro Ukrainie _.

_ - Jego grupa i tak głosowałaby za, nawet gdybym był prezydentem od dwóch lat _ - stwierdził Platini. W ten sposób nawiązał do tego, że gdy w Cardiff rozstrzygnęły się losy Euro-2012, on był szefem UEFA od trzech miesięcy.

Na pytanie, czy mistrzostwa odbędą się na Ukrainie i w Polsce, Michel Platini odparł: _ Tak, nie ma już żadnych wątpliwości ani alternatywnych planów. Pozostaje do wyjaśnienia jedna sprawa, czy Ukraina zaoferuje dwa czy cztery miasta _.

Mówiąc zaś o szansach Włoch na organizację Euro w 2016 roku ocenił, że już przed głosowaniem w Cardiff kraj ten, ubiegający się wtedy o organizację mistrzostw _ powinien był więcej pracować _.

Platini dał wyraźnie do zrozumienia, że po porażce Włoch w tamtym głosowaniu nie ma wobec nich _ żadnego długu . Według niego obecnie Włochy pozostały _ trochę w tyle _. - Myślałem, że kryzys sprzyjać będzie wspólnej organizacji, ale sądzę, że jest to niemożliwe _ - przyznał, odnosząc się do hipotezy Euro-2016 na przykład we Francji i Włoszech.

_ - Francja ma entuzjazm, 15 miast, które pozostały po Mundialu w 1998 roku; brakuje zaangażowania państwa _ - podsumował Platini. Zapytany zaś o to, czy będzie ubiegał się o ponowny wybór w 2011 roku, stwierdził: _ Nie wiem _, ale zaraz wyznał: _ Podoba mi się to, co robię _.

* [ Ukraina ma już przyszłoroczny budżet **Euro** **2012** ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ukraina;ma;juz;przyszloroczny;budzet;euro;2012,86,0,533334.html )
* [ Skromne plany Narodowego Centrum Sportu ]( http://news.money.pl/artykul/skromne;plany;narodowego;centrum;sportu,89,0,533081.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: euro 2012, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz