Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
14.01.2014 15:33

PLL LOT w następnym sezonie zimowym zawiesi rejsy m.in. do Genewy

PLL LOT w sezonie zimowym 2014/2015 zawiesza rejsy z Warszawy do Genewy i do odwołania połączenia do Aten i Barcelony - poinformowała we wtorek spółka. Przewoźnik uruchomi więcej połączeń m.in. do Budapesztu, Brukseli, Sztokholmu, czy St. Petersburga.

Podziel się
Dodaj komentarz

*PLL LOT w sezonie zimowym 2014/2015 zawiesza rejsy z Warszawy do Genewy i do odwołania połączenia do Aten i Barcelony - poinformowała we wtorek spółka. Przewoźnik uruchomi więcej połączeń m.in. do Budapesztu, Brukseli, Sztokholmu, czy St. Petersburga. *

Jak poinformował w komunikacie przewoźnik, zmiany w tegorocznym rozkładzie lotów zarówno na sezon letni, jak zimowy wynikają z wymagań Komisji Europejskiej związanych ze złożonym do KE planem restrukturyzacji.

W zimowym rozkładzie 2014/2015 - w porównaniu do rozkładu lotów, jaki obowiązuje w tym sezonie zimowym, zwiększy się tygodniowo częstotliwość połączeń na trasach: Belgrad z 3 do 4, Budapeszt z 18 do 22, St. Petersburg z 5 do 7, Bukareszt z 12 do 15, Praga z 19 do 22, Ryga z 7 do 9, Sofia z 7 do 10, Tallin z 4 do 6, Wilno z 19 do 20, Amsterdam z 19 do 20, Sztokholm z 12 do 17 oraz Bruksela z 19 do 20.

W przypadku połączeń dalekiego zasięgu rejsy z Warszawy będą odbywać się z taką samą częstotliwością, jak w tym sezonie zimowym, czyli w tygodniu do Nowego Jorku i Chicago pięć razy, do Toronto - cztery razy, a do Pekinu - trzy razy. Ujednolicone zostaną godziny wylotów tych rejsów, oznacza to, że samoloty będą startowały z Warszawy ok. godziny 16.30, a ich powrót został zaplanowany na ok. godzinę 13.

Przewoźnik przypomniał, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na nowy sezon letni LOT zaproponował m.in. dodatkowe częstotliwości na rejsach europejskich. W szczycie sezonu w systemie pojawi się tzw. "druga fala" popołudniowych wylotów z Warszawy, czyli do wybranych miast będzie można latać częściej niż do tej pory. Dotyczyć to będzie portów lotniczych w Budapeszcie, Pradze, Sofii, Bukareszcie, Belgradzie, Moskwie, Lwowie, Odessie, Wilnie, Rydze i Tallinie.

Dodatkowo z dogodniejszych przesiadek w Warszawie na rejsy dalekiego zasięgu LOT-u (Nowy Jork, Chicago, Toronto i do Pekinu) będą mogli skorzystać również pasażerowie transferowi podróżujący z i do Kopenhagi, Mediolanu, Sztokholmu, Brukseli, Paryża, Hamburga i Amsterdamu. Według przewoźnika, w szczycie sezonu letniego, możliwości przesiadkowe dla pasażerów transferowych zwiększą się o 40 proc. tygodniowo.

LOT poinformował, że zgodnie z zapowiedzią, z systemu rezerwacyjnego wycofane zostały już rejsy zagraniczne wykonywane z portów regionalnych. "Wszystkie połączenia poza Polskę od wejścia nowego rozkładu, będą realizowane przez Warszawę. Zmiany te są podyktowane wymaganiami Komisji Europejskiej w ramach kompensacji w zamian za otrzymanie pomocy publicznej" - czytamy w komunikacie spółki.

W 2014 roku rozkład letni będzie obowiązywał od 31 marca, a zimowy od 26 października. (PAP)

aop/ drag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz