Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PLL LOT: więcej połączeń w sezonie letnim

0
Podziel się:

PLL LOT w nadchodzącym sezonie letnim uruchomią więcej połączeń z Warszawy
m.in. do Paryża, Amsterdamu, Moskwy i Budapesztu, ale wycofają zagraniczne loty z portów
regionalnych. Podróżni będą mogli polecieć dreamlinerem na kanonizację Jana Pawła II.

PLL LOT w nadchodzącym sezonie letnim uruchomią więcej połączeń z Warszawy m.in. do Paryża, Amsterdamu, Moskwy i Budapesztu, ale wycofają zagraniczne loty z portów regionalnych. Podróżni będą mogli polecieć dreamlinerem na kanonizację Jana Pawła II.

Jak poinformował we wtorek przewoźnik, zmiany w rozkładzie lotów na sezon letni wynikają z wymagań Komisji Europejskiej dotyczących planu restrukturyzacji, jaki przewoźnik złożył w Komisji. Zgłoszono w nim podwyższenie kapitału o 200 mln euro, aby pomóc spółce w restrukturyzacji. Zgodnie z planem ma ona potrwać 2,5 roku i do 2015 r. przywrócić przewoźnikowi rentowność.

LOT uruchomi więcej rejsów na trasach europejskich. "W porównaniu do rozkładu letniego z tego roku, latem 2014 pojawi się tzw. druga fala popołudniowych wylotów z Warszawy. W Europie centralnej i wschodniej obejmie ona porty lotnicze w: Budapeszcie, Pradze, Sofii, Bukareszcie, Belgradzie, Moskwie, Lwowie, Odessie, Wilnie, Rydze i Tallinie" - czytamy w komunikacie spółki.

Częściej będzie można latać także do Kopenhagi, Mediolanu, Sztokholmu, Brukseli, Paryża, Hamburga i Amsterdamu.

W ocenie LOT-u zmiany w rozkładzie mają zapewnić pasażerom podróżującym w tranzycie dogodniejsze przesiadki na rejsy atlantyckie przewoźnika oraz do Pekinu. "W szczycie sezonu możliwości przesiadkowe dla pasażerów transferowych zwiększą się o 40 proc. tygodniowo" - dodała spółka.

Rejsy do Chicago, Nowego Jorku i Toronto będą realizowane przez cały sezon codziennie w stałym rozkładzie popołudniowym; dodatkowo od maja do września uruchomione zostaną rejsy w godzinach południowych. Niezmieniony pozostaje rozkład połączenia do Pekinu.

Między 22 kwietnia a 3 maja przewoźnik wykona pięć dodatkowych lotów dreamlinerem z Warszawy do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II. Dodatkowo przewoźnik prowadzi sprzedaż biletów na bezpośrednie rejsy z Krakowa do Rzymu, wykonywane mniejszymi maszynami.

"Zgodnie z zapowiedzią z systemu rezerwacyjnego wycofane zostają rejsy zagraniczne wykonywane z portów regionalnych. Wszystkie połączenia od wejścia nowego rozkładu będą realizowane przez Warszawę. Zmiany te są podyktowane wymaganiami Komisji Europejskiej w ramach kompensacji zapisanej również w planie restrukturyzacji spółki" - napisano.

Zmiany w systemie będą pojawiać się stopniowo. Rozkład letni będzie obowiązywał od 31 marca 2014 r. (PAP)

aop/ pad/ ura/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)