Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PLN w piątek pod wpływem licznych danych makro ze świata

0
Podziel się:

W piątek można spodziewać się większej zmienności kursu złotego, który
znajdzie się pod wpływem licznych danych makroekonomicznych napływających ze świata. Rynek długu
czeka na przyszłotygodniową aukcję zamiany obligacji, do tej pory można oczekiwać stabilizacji lub
niewielkiego spadku cen.

W piątek można spodziewać się większej zmienności kursu złotego, który znajdzie się pod wpływem licznych danych makroekonomicznych napływających ze świata. Rynek długu czeka na przyszłotygodniową aukcję zamiany obligacji, do tej pory można oczekiwać stabilizacji lub niewielkiego spadku cen.

"W czwartek była nieco słabsza sesja, choć bez większych emocji. Obserwowaliśmy osłabienie wszystkich walut regionu, złoty nie był wyjątkiem, jednak nie są to jakieś duże zmiany. Nie było żadnych istotnych, fundamentalnych przyczyn stojących za tym ruchem" - powiedziała PAP Joanna Pluta z TMS Brokers.

"Ruch ten był wywołany faktem, że inwestorzy po ostatnim umocnieniu walut, przed weekendem, chcieli zrealizować część zysków. Pretekstem do tego było między innymi odreagowanie na euro-dolarze oraz nieco słabsze nastroje na światowych giełdach" - dodała. Jej zdaniem, w piątek można spodziewać się większej zmienności złotego, który znajdzie się pod wpływem licznych danych makroekonomicznych napływających ze świata.

"Jutro będą ciekawe dane ze światowych gospodarek. Zmiany kursu złotego będą następowały pod wpływem nastrojów na światowych rynkach, a te mogą być zmienne" - powiedziała Pluta.

W Niemczech o godz. 10. zostanie podany wskaźnik Ifo za październik, zaś w strefie euro zostanie podany PMI w przemyśle, usługach i composite za październik. O godz. 10.30 w Wielkiej Brytanii zostanie podany PKB za III kw.; zaś o godz. 11. informacja o nowych zamówieniach w przemyśle w sierpniu w strefie euro. O godz. 14.30 szef Fed Ben Bernanke wystąpi podczas konferencji w Bostonie.

W Polsce GUS, na comiesięcznej konferencji, poda o godz. 10. dane o sprzedaży detalicznej i bezrobociu we wrześniu.

Na krajowym rynku FI w czwartek miała miejsce korekta po ostatnich wzrostach cen. Rynek czeka na przyszłotygodniową aukcję zamiany obligacji, do tej pory można oczekiwać stabilizacji lub niewielkiego spadku cen.

"Dzisiaj, jak można było oczekiwać, widzimy korektę w cenach, po dość dużych wzrostach sprzed kilku dni. Obligacje są trochę słabsze, rentowności wyższe. Dość duży spadek rentowności za nami, jest to naturalna korekta" - powiedział w rozmowie z PAP Remigiusz Zalewski, diler obligacji z BRE Banku.

"Możliwe, że przed nami stabilizacja cen, może lekki spadek w oczekiwaniu na aukcję zamiany w przyszłym tygodniu. Ale na razie zdecydowanie nie ogłaszałbym klęski. Osłabienie złotego jest małe, wydaje się, że jest on cały czas w trendzie aprecjacyjnym. Nic nie zmienia ogólnego obrazu rynku" - dodał.

Przeprowadzenie przetargu zamiany obligacji jest planowane na 29 października 2009 r. z rozliczeniem 2 listopada 2009 r.

Do odkupu zostaną wystawione obligacje DS1109, DZ0110, PS0310. Poziom i struktura obligacji sprzedawanych zostanie określona 27 na października 2009 r. w oparciu o bieżącą sytuację rynkową.

czwartek czwartek środa 16.30 8.45 15.50

EUR/PLN 4,1954 4,1778 4,1617 USD/PLN 2,7977 2,7914 2,7752 EUR/USD 1,4983 1,4970 1,4987

OK0112 4,99 4,96 4,95 PS0414 5,60 5,55 5,55 DS1019 6,11 6,08 6,06

(PAP)

jba/ jtt/ bos/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)