Notowania

sld
03.12.2010 16:01

Płock: Kandydat SLD z I tury apeluje o udział swego elektoratu w II turze

Wojciech Hetkowski, kandydat SLD na prezydenta Płocka w I turze wyborów, zaapelował w piątek do swego elektoratu o udział w II turze głosowania. Zastrzegł przy tym, że nie poprze konkretnego kandydata, gdyż żaden z konkurentów nie zwrócił się z taką prośbą.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wojciech Hetkowski, kandydat SLD na prezydenta Płocka w I turze wyborów, zaapelował w piątek do swego elektoratu o udział w II turze głosowania. Zastrzegł przy tym, że nie poprze konkretnego kandydata, gdyż żaden z konkurentów nie zwrócił się z taką prośbą. *

W II turze prezydenckich wyborów samorządowych w Płocku zmierzą się, ubiegający się o trzecią kadencję Mirosław Milewski z PiS i poseł PO Andrzej Nowakowski.

Nowakowskiemu udzieliło wcześniej poparcia dwoje kontrkandydatów z I tury wyborów: marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik (PSL) oraz Iwona Wierzbicka (Stowarzyszenie "Nasze Miasto Płock").

"Żaden z kandydatów nie wyraził ochoty żebym go poparł. W związku z tym moja próba udzielenia poparcia któremukolwiek z nich mogłaby być przyjęta jako próba ingerowania w kampanię wyborczą, prowadzoną przez kandydatów" - powiedział Hetkowski.

Dodał, że prosi jedynie swój elektorat, by poszedł licznie na głosowanie w II turze wyborów i przy wyborze kierował się swoją, własną oceną programów i osobowości. "Będziemy wybierali przecież prezydenta miasta, osobę najważniejszą na najbliższe cztery lata. Chciałbym, aby ludzie świadomie zagłosowali, sami" - podkreślił Hetkowski.

Przyznał, że w II turze wyborów rywalem frekwencji wyborczej może okazać się pogoda, zwłaszcza po obfitych opadach śniegu i niskich temperaturach, które utrzymują się od kilku dni. "Dlatego ważne jest, by ludzie poszli głosować, by wybór był świadomy" - dopowiedział.

Według opublikowanego w piątek przez "Gazetę Wyborczą" sondażu, obaj kandydaci na prezydenta Płocka mogą liczyć na identyczne poparcie, po 46 proc. Sondaż został przeprowadzony 27 i 28 listopada przez MillwardBrown SMG/KRC na reprezentatywnej grupie 300 płocczan.

W I turze wyborów prezydenta Płocka Milewski zdobył 35,04 proc., a Nowakowski 26,56 proc. głosów. Kolejne miejsca zajęli: Hetkowski (SLD) - 18,33 proc. głosów, Struzik (PSL) - 10,88 proc. głosów i Wierzbicka - 9,19 proc. głosów. Frekwencja w I turze prezydenckich wyborów samorządowych wyniosła w Płocku 46,54 proc.

Milewski i Nowakowski już raz, w 2006 r., rywalizowali w bezpośrednim wyborczym starciu na prezydenta Płocka. Ubiegający się o reelekcję Milewski wygrał wtedy z Nowakowskim (wtedy był on radnym) w II turze. Milewski zdobył 59,95 proc., a Nowakowski 40,05 proc. głosów. Frekwencja wyniosła 30,98 proc. W I turze wyborów w 2006 r. Milewski otrzymał 44,57 proc., a Nowakowski 17,32 proc. głosów. Frekwencja wyniosła wówczas 41,90 proc.(PAP)

mb/ mok/ jbr/

Tagi: sld, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz