Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Płocki ZHR zawiózł świąteczne paczki dla Polonii w Mołdawii

0
Podziel się:

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia obwód płocki Związku
Harcerstwa Rzeczypospolitej (ZHR) przekazał polskim rodzinom w Mołdawii ponad 250 paczek
żywnościowych, a także artykuły chemiczne, książki, odzież i sprzęt elektroniczny.

bEsvAXvV

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia obwód płocki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej (ZHR) przekazał polskim rodzinom w Mołdawii ponad 250 paczek żywnościowych, a także artykuły chemiczne, książki, odzież i sprzęt elektroniczny.

Paczki, które zawiozło 40 harcerzy, trafiły do rodzin w Bielcach, które jest partnerskim miastem Płocka oraz do mieszkających w miejscowościach: Styrczy, Alexandreni i Glodeni - poinformował we wtorek płocki Urząd Miasta.

Zbiórkę darów w ramach "Akcji Paczka" z myślą o wielodzietnych i znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej polonijnych rodzinach w Mołdawii przeprowadzono w płockich parafiach i szkołach.

bEsvAXvX

Wśród świątecznych prezentów znalazło się m.in. 201 paczek żywnościowych z podstawowymi produktami spożywczymi, jak: makarony, konserwy, olej, cukier, kawa, herbata, kasza, ryż i dżemy, a także 4 kartony kaszek dla dzieci i 50 paczek ze słodyczami. Były też artykuły chemiczne, papiernicze, książki, zabawki i ubrania.

Za uzyskane od anonimowego sponsora pieniądze zakupiono i przekazano w darze dwa laptopy, drukarkę wielofunkcyjną i zestaw głośników do komputera.

Według różnych danych, w Republice Mołdawii mieszka od ponad 2 do ponad 4 tys. osób pochodzenia polskiego. Jednym z największych polonijnych skupisk jest tam miasto Bielce. To miasto w północnej części Mołdawii nad rzeką Reut, liczące ponad 160 tys. mieszkańców. Od 1994 roku działa tam Stowarzyszenie "Dom Polski", które skupia ok. 700 Polaków.

Płock i Bielce podpisały partnerską umowę o współpracy we wrześniu 2000 r. Transport świątecznych paczek ZHR do Mołdawii sfinansował płocki Urząd Miasta.(PAP)

bEsvAXwd

mb/ bno/

bEsvAXwy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)