Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Po 25 lat więzienia dla braci z Augustowa za gwałt i zabójstwo

0
Podziel się

Na kary po 25 lat skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Suwałkach dwóch braci z
Augustowa (Podlaskie) Tomasza i Pawła Sidorów, oskarżonych o brutalny gwałt, pobicie i zabójstwo
młodej kobiety półtora roku temu. Sąd zezwolił na publikację danych i wizerunków oskarżonych.

bEgMVBwB

Na kary po 25 lat skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Suwałkach dwóch braci z Augustowa (Podlaskie) Tomasza i Pawła Sidorów, oskarżonych o brutalny gwałt, pobicie i zabójstwo młodej kobiety półtora roku temu. Sąd zezwolił na publikację danych i wizerunków oskarżonych.

Sąd utajnił uzasadnienie wyroku, tak jak utajnił cały proces, biorąc pod uwagę dobro osobiste rodziny zamordowanej kobiety. Wyrok nie jest prawomocny.

Mężczyźni w wieku 21 i 24 lat byli oskarżeni o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, a także o kradzież dokumentów ofiary i karty bankomatowej. Przed zabójstwem torturowali kobietę, by podała im numer PIN do karty bankomatowej. Ciało 29-letniej kobiety znaleziono 14 października 2008 r. w rzece Netta.

bEgMVBwD

Sekcja zwłok wykazała, że przed śmiercią była brutalnie bita i zgwałcona. Jej ciało było zmasakrowane. Obok licznych obrażeń zewnętrznych i wewnętrznych stwierdzono złamanie nosa, podstawy czaszki i obrzęk mózgu. Poza tym miała liczne obrażenia na całym ciele. Sąd uznał, że brutalnie pobitą i zgwałconą, nieprzytomną kobietę zabójcy wrzucili do rzeki w Augustowie, gdy jeszcze żyła.

Sędzia Marcin Walczuk powiedział podczas publikacji wyroku, że mężczyźni działali w bezpośrednim zamiarze zabójstwa kobiety. Mówił też jak brutalne i drastyczne było zabójstwo.

Ze względu na okrucieństwo, sprawa nabrała rozgłosu medialnego. Nad wyjaśnieniem okoliczności zbrodni pracowała specjalna grupa złożona z policjantów augustowskich, a także z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Prokurator Józef Murawko powiedział PAP, że dopiero po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem Prokuratura Okręgowa w Suwałkach zdecyduje się czy składać apelację. Zwrócił uwagę, że sąd skazał młodszego oskarżonego Pawła na maksymalny wymiar kary, z kolei starszego Tomasza nie skazał na dożywocie, a takiej kary domagała się prokuratura.

bEgMVBwJ

Oskarżeni przed sądem przyznali się do tego, że zgwałcili kobietę i że ją bili, jednak nie przyznali się do jej zamordowania. (PAP)

bur/ pz/ jra/

bEgMVBxe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)