Notowania

wiadomości
20.12.2011 13:41

Po 50 tys. zł dla pięciu domów dziecka z południowej Polski

Pięć placówek opiekuńczo-wychowawczych z południowej Polski zwyciężyło w rozstrzygniętej we wtorek w Chorzowie (Śląskie) akcji Domy Pozytywnej Energii. Zwycięskie domy dziecka dostały po 50 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pięć placówek opiekuńczo-wychowawczych z południowej Polski zwyciężyło w rozstrzygniętej we wtorek w Chorzowie (Śląskie) akcji Domy Pozytywnej Energii. Zwycięskie domy dziecka dostały po 50 tys. zł.

Głównym celem akcji jest poprawa warunków życia dzieci z domów dziecka. Otrzymane środki, zgodnie z regulaminem, muszą być przeznaczone na potrzeby wychowanków.

Tegoroczna akcja ruszyła we wrześniu. Do udziału w niej zgłosiło się 89 domów dziecka z woj. śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego i podkarpackiego. Dzieci z tych placówek nadesłały prace konkursowe, poświęcone ekologicznemu i bezpiecznemu korzystaniu z energii elektrycznej.

Zwycięskimi domami dziecka zostały: Centrum Opiekuńczo-Wychowawcze w Sosnowcu (woj. śląskie), Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Olkuszu (woj. małopolskie), Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Tarnobrzegu (woj. podkarpackie), Dom Dziecka p.w. św Józefa w Bolesławcu (woj. dolnośląskie) oraz Powiatowy Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Paczkowie - Dom Dziecka w Jasienicy Górnej (woj. opolskie).

Inicjatorem akcji jest grupa energetyczna Tauron. Pomysł zrodził się kilka lat temu na Dolnym Śląsku, w spółce EnergiaPro, która potem stała się częścią Taurona. Akcja została rozszerzona na całą południową Polskę.

"Tegoroczna edycja, po raz pierwszy prowadzona na całym terenie działania grupy Tauron, czyli w pięciu województwach, cieszyła się dużym powodzeniem i przyniosła wiele pozytywnych emocji domom dziecka; dlatego planujemy jej kontynuację. Naszą ambicją jest, by w przyszłości wszystkie domy dziecka z terenu naszego działania stały się Domami Pozytywnej Energii" - powiedział wiceprezes Taurona, Dariusz Stolarczyk.

Po wtorkowej gali w Chorzowie dzieci obejrzały przedstawianie teatralne. Na wszystkich uczestników finałowego spotkania czekało wiele atrakcji - występy artystów, malowanie twarzy i wielki finałowy tort. Dzieci mogły też porozmawiać, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i zebrać autografy od gwiazd sportu z dyscyplin i klubów sponsorowanych przez Tauron.

Pierwsza edycja akcji na Dolnym Śląsku została przeprowadzona w 2005 r.; przez sześć kolejnych lat nagrodzonych zostało 58 domów dziecka. 45 wychowanków otrzymało stypendia specjalne. Akcja została wyróżniona nagrodami: Europrodukt 2005 roku, Dobroczyńca Roku 2005, Lider Filantropii 2007, 2008 oraz 2009.(PAP)

mab/ bos/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz