Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Po awariach będą racjonować dostawy prądu

0
Podziel się

Rząd w Caracas wprowadził racjonowanie energii elektrycznej w 19 spośród 23 stanów Wenezueli.

Po awariach będą racjonować dostawy prądu
(deadandliving/iStockphoto)
bDyFIoYB

Rząd w Caracas wprowadził racjonowanie energii elektrycznej w 19 spośród 23 stanów Wenezueli, w których powtarzają się problemy z jej dostawą. Prąd będzie wyłączany na trzy godzinny dziennie - poinformowało ministerstwo energetyki.

Rządowy plan został ogłoszony w dzień po tym, jak fala awarii prądu przetoczyła się przez niemal połowę kraju. Gabinet prezydenta Hugo Chaveza tłumaczy to dysfunkcją linii przesyłowych.

Jednak już w ubiegłym roku rząd wprowadził racjonowanie energii, włącznie z okresowymi wyłączeniami prądu w niektórych stanach i częściowym zamknięciem hut aluminium i stali. Ograniczenia obejmowały też skrócenie godzin pracy w centrach handlowych. Kłopoty z energią tłumaczono wówczas długotrwałą suszą, która wyczerpała zbiorniki wody w hydroelektrowniach dostarczających większość energii elektrycznej zużywanej przez Wenezuelę.

bDyFIoYD

Chavez zniósł racjonowanie prądu w czerwcu zeszłego roku i zapewnił Wenezuelczyków, że rząd pracuje nad unowocześnieniem sieci elektrycznych oraz inwestuje w napędzane paliwem generatory, co miało zagwarantować, że nie powtórzy się fala przerw w dostawach energii.

Mimo obietnic władz, kłopoty z prądem stały się rutyną. W zeszłym miesiącu ogromna awaria dotknęła znaczną część kraju, zgasły wszelkie światła uliczne, a w stolicy unieruchomione zostało metro.

Krytycy Chaveza oskarżają rząd o zaniedbanie projektów unowocześnienia sieci elektrycznej, której rozbudowa nie nadąża za rosnącym popytem na energię.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/228/t46820.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/czesc;wenezueli;pograzona;w;ciemnosciach,10,0,808458.html) Część Wenezueli pogrążona w ciemnościach Z powodu uszkodzenia dwóch kluczowych linii wysokiego napięcia prądu nie było też w Caracas.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t83651.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chavez;jest;pewien;bedzie;wojna;o;rope,8,0,786184.html) Chavez jest pewien: Będzie wojna o ropę Prezydent Wenezueli nie zamierza potępiać działań libijskiego dyktatora.
bDyFIoYJ
bDyFIoZe
KOMENTARZE
(0)