Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Po burzach podtopienia i utrudnienia w komunikacji na Śląsku

0
Podziel się

Podtopione budynki, powalone drzewa i utrudnienia w komunikacji - to skutki
gwałtownych burz, które w nocy ze środy na czwartek przetoczyły się nad woj. śląskim. Strażacy
interweniowali w regionie dotychczas około 400 razy.

bCZNKwyd

Podtopione budynki, powalone drzewa i utrudnienia w komunikacji - to skutki gwałtownych burz, które w nocy ze środy na czwartek przetoczyły się nad woj. śląskim. Strażacy interweniowali w regionie dotychczas około 400 razy.

"Zgłoszenia mieliśmy m.in. z Raciborza, Świętochłowic, Gliwic, Zabrza, Katowic, Jaworzna i Sosnowca. Ciągle napływają nowe" - powiedział PAP rzecznik śląskiej straży pożarnej Jarosław Wojtasik. Strażacy przede wszystkim wypompowują wodę i udrażniają przepusty.

Jak podało Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego (CZK), w wyniku przerwania wału na rzece Rawie doszło do podtopienia 20 budynków w Świętochłowicach. Teren rozlewiska wynosi ok. 800 m kw. Przerwany został również wał na Rawie w Chorzowie. Spowodowało to zalanie miejscowej oczyszczalni ścieków. Na miejscu pracują strażacy.

W Sierakowicach w powiecie gliwickim poprzewracane zostały drzewa, pozrywane dachy, podniesiony stan wody w potoku Sierakowickim w wyniku opadów spowodował podtopienie domostw. Także tam trwa usuwania zniszczeń - podało CZK.

bCZNKwyf

Burza spowodowała też utrudnienia w komunikacji pasażerskiej. Zalane zostały tory tramwajowe w Siemianowicach Śląskich, Świętochłowicach, Katowicach, Sosnowcu, Zabrzu i Rudzie Śląskiej. Zatrzymane zostały tramwaje kilkunastu linii. Zalane zostały też tory PKP, ucierpiała sieć trakcyjna. Odcinek Katowice Ligota - Katowice Brynów został wyłączony z ruchu. Pociągi kursują drogą okrężną.

Utrudnienia wystąpiły też w ruchu autobusowym. Kłopoty mieli także pasażerowie, którzy nocą korzystali z lotniska w Pyrzowicach. Od godz. 23 w środę do 2 w nocy kilka lotów było opóźnionych.

W wyniku burz ucierpiała też infrastruktura energetyczna. Przed północą bez zasilania w energię elektryczną pozostawało ok. 40 tys. odbiorców - podało CZK. (PAP)

kon/ malk/ jbr/

bCZNKwyG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)