Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PO chce przedstawicieli ministra kultury w RN mediów publicznych

0
Podziel się

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna powiedział w czwartek, że PO zgłosi
w Senacie poprawkę, zgodnie z którą w skład rad nadzorczych mediów publicznych będą wchodzili nie
tylko przedstawiciele Ministerstwa Skarbu, ale i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

bEiDeEjp

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna powiedział w czwartek, że PO zgłosi w Senacie poprawkę, zgodnie z którą w skład rad nadzorczych mediów publicznych będą wchodzili nie tylko przedstawiciele Ministerstwa Skarbu, ale i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

"My opowiadamy się i będziemy przekonywać wszystkich w Sejmie, żeby był przedstawiciel ministra kultury i ministra skarbu. Niekonieczny jest według nas przedstawiciel Ministerstwa Finansów. Będziemy taki zapis proponować w Senacie" - powiedział w czwartek Schetyna w radiu TOK FM.

W środę Sejm znowelizował ustawę o radiofonii i telewizji. Podczas środowego głosowania Sejm wprowadził do ustawy pięć poprawek klubu Lewicy, m.in. dotyczącą liczby przedstawicieli ministrów w radach nadzorczych mediów publicznych. PO pierwotnie chciała, by w siedmioosobowych radach było ich trzech przedstawicieli ministrów - skarbu, finansów i kultury. Przegłosowana poprawka pozostawiła w radach tylko przedstawiciela resortu skarbu.

bEiDeEjr

Zarządy publicznych nadawców będą powoływane przez KRRiT na wniosek rady nadzorczej. KRRiT będzie też mogła odwołać zarząd, ale tylko "z ważnych powodów" i na wniosek rady nadzorczej lub ministra skarbu. Zarządy w radiu i telewizji będą mniejsze - zamiast od jednego do pięciu liczyć będą od jednego do trzech członków.

Kadencja dotychczasowych rad nadzorczych, zarządów i rad programowych TVP i Polskiego Radia wygaśnie z dniem wejścia w życie ustawy. Ten zaś przewidziano na 14 dni od uchwalenia.

Ustawą zajmie się teraz Senat.(PAP)

ral/ abr/ jbr/

bEiDeEjS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)