Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
19.07.2010 10:47

Po eksplozji główny port północnych Chin zamknięty

Wybuch doprowadził do wycieku ropy do morza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Chińskie władze zamknęły główny port na północy kraju, Dalian,po eksplozji rurociągu, która doprowadziła do wycieku ropy do morza - podała agencja Reutera.

Przez Dalian tankowcami dostarczana jest ropa z zagranicy i eksportowane wyprodukowane na miejscu paliwa. Znajdują się tam należące do największych w Chinach rezerwy ropy.

Firma paliwowa PetroChina, należąca do państwowego giganta China National Petroleum Corp która dysponuje dwiema głównymi rafineriami w Dalian, by poradzić sobie z tygodniowym zamknięciem portu, zaczęła ograniczać produkcję w jednej z nich.

_ - Port został zamknięty zaraz po eksplozji. Mamy tygodniowy plan awaryjny, ale liczymy, że wyciek zostanie oczyszczony jak najszybciej _ - powiedział Reuterowi jeden z miejscowych biznesmenów.

Chińskie służby morskie próbują zebrać plamę ropy zajmującą prawie 50 km kw. Z pożarem, do którego doszło po wybuchu w piątek wieczorem, przez ponad 15 godz. walczyły setki strażaków. Eksplodowała rura, którą przesyłano ropę z tankowca do zbiorników magazynowych._ - Do niedzieli wieczorem rozstawiono około 7 km pływających zapór, pracuje też 20 zgarniaczy, które odcedzają ropę, by oczyścić plamę _ - informują miejscowe gazety.

Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz