Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Po południu zbierze się zarząd krajowy PO

0
Podziel się

#
dochodzą kolejne informacje dot. posiedzenia zarządu
#

bEiudEqd

# dochodzą kolejne informacje dot. posiedzenia zarządu #

04.03. Warszawa (PAP) - O godz. 17.15 w czwartek w kancelarii premiera zbierze się zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej - dowiedziała się PAP w klubie PO. Władze Platformy zbierają się, by zająć się sprawą posła Janusza Palikota.

W nieoficjalnej rozmowie z PAP jeden z członków zarządu PO ocenił, że odpowiednią karą dla Palikota byłoby zawieszenie go w prawach członka Platformy do czasu rozstrzygnięcia prawyborów, co ma nastąpić pod koniec marca.

bEiudEqf

Źródła zbliżone do zarządu podkreślają, że władzom Platformy zależy na jak najszybszym zakończeniu całej sprawy, tak, aby prawybory nie toczyły się w cieniu "sprawy Palikota".

Te same źródła poinformowały, że - w wariancie rygorystycznym - Palikot mógłby zostać zawieszony aż do majowej konwencji Platformy, która wybierze nowe władze partii. Oznaczałoby to, że Palikot nie będzie mógł kandydować na szefa PO na Lubelszczyźnie (teraz kieruje tym regionem) ani ubiegać się o stanowisko wiceszefa partii, co kilkakrotnie zapowiadał.

Komisja odpowiedzialna za przebieg prawyborów w PO zarekomendowała w środę zarządowi partii wyciągnięcie konsekwencji dyscyplinarnych wobec Palikota za jego słowa dotyczące Radosława Sikorskiego, kandydata Platformy w prawyborach. Komisja nie wskazała, o jaką karę może chodzić.

Zgodnie ze statutem PO karą dyscyplinarną może być upomnienie, nagana, zawieszenie w prawach członka partii albo wykluczenie z partii. Palikot był już kilkakrotnie karany naganą, za karę stracił też stanowisko szefa komisji Przyjazne Państwo (wrócił na to stanowisko po 9 miesiącach).

bEiudEql

Komisja zdecydowała, że zarekomenduje zarządowi wyciągnięcie konsekwencji dyscyplinarnych wobec Palikota, "uznając, że szkodzą one (wypowiedzi Palikota - PAP) nie tylko Radosławowi Sikorskiemu, ale też Bronisławowi Komorowskiemu oraz całej Platformie i deprecjonują ideę prawyborów".

Sprawa dotyczy wpisu Palikota na jego blogu. Wpis dotyczył Sikorskiego, który w prawyborach konkuruje z popieranym przez Palikota marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim.

Palikot napisał w poniedziałek na blogu, że "choć obaj (Radosław Sikorski i Bronisław Komorowski) są formalnie kandydatami Platformy, to w sensie merytorycznym i politycznym jest to wybór pomiędzy kandydatem PO (Bronisław Komorowski) i kandydatem PO-PiS-u (Radek Sikorski), a może nawet PiS-u".

Palikot zadeklarował w czwartek rano, że podda się każdej karze, jaką wyznaczy mu zarząd Platformy. Jak dodał, do 24 marca nie będzie się wypowiadał o prawyborach w partii. (PAP)

bEiudEqm

laz/ par/ gma/

bEiudEqG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)