Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PO proponuje zmiany w prawie dla rowerzystów

0
Podziel się

Rowerzyści będą mogli korzystać z chodnika w trudnych warunkach
atmosferycznych (pod warunkiem ustępowania pierwszeństwa pieszym), a także wyprzedzać wolno jadące
z ich prawej strony pojazdy - takie m.in. zmiany proponuje PO w ramach nowelizacji ustawy o ruchu
drogowym. Projekt trafił już do marszałka Sejmu.

bEisUhcl

Rowerzyści będą mogli korzystać z chodnika w trudnych warunkach atmosferycznych (pod warunkiem ustępowania pierwszeństwa pieszym), a także wyprzedzać wolno jadące z ich prawej strony pojazdy - takie m.in. zmiany proponuje PO w ramach nowelizacji ustawy o ruchu drogowym. Projekt trafił już do marszałka Sejmu.

Po zmianach w prawie w rowerach będzie można stosować opony zimowe z elementami przeciwślizgowymi. Nowela pozwoli też na jazdę rowerem środkiem pasa ruchu na skrzyżowaniu i bezpośrednio przed nim (jeśli nie ma drogi rowerowej czy pasa rowerowego a pas umożliwia opuszczenie skrzyżowania w więcej niż jednym kierunku).

Platforma chce też jednoznacznie zapisać w ustawie, że rower jadący na wprost po jezdni, pasie rowerowym lub drodze rowerowej ma pierwszeństwo przed pojazdem zmieniającym kierunek jazdy. Rowerzyści uzyskają też możliwość jazdy obok siebie, jeśli nie utrudnia to jazdy innym uczestnikom ruchu oraz będą mogli korzystać z chodnika w trudnych warunkach atmosferycznych.

bEisUhcn

PO podkreśla, że celem zmian w przepisach jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa rowerzystów i innych uczestników ruchu. (PAP)

laz/ la/ jra/

bEisUhcO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)