Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Po raz pierwszy sprzedano więcej smartfonów niż zwykłych telefonów

0
Podziel się

#
dochodzą nowe dane
#

bErjHTnV

# dochodzą nowe dane #

14.08. Nowy Jork (PAP/AFP, media) - W drugim kwartale 2013 roku po raz pierwszy na świecie sprzedano więcej smartfonów niż zwykłych telefonów - poinformowała w środę amerykańska firma analityczna Gartner. W porównaniu z ubiegłym rokiem sprzedaż smartfonów wzrosła o 46,5 proc.

W sumie smartfonów sprzedano 225 milionów - stanowiły one prawie 52 proc. wszystkich sprzedanych aparatów. Tymczasem sprzedaż zwykłych telefonów komórkowych spadła w ciągu roku o 21 proc. W badanym okresie na całym świecie sprzedano ich 210 milionów.

bErjHTnX

Największy przyrost sprzedaży smartfonów odnotowano w regionie Azji-Pacyfiku - aż o 74 proc. W Ameryce Łacińskiej sprzedaż tych urządzeń wzrosła o ponad 55 proc., a w Europie Wschodniej - o nieco ponad 31 proc.

Liderem w sprzedaży smartfonów, ale też tradycyjnych aparatów, jest południowokoreański Samsung. Firma sprzedała ok. 71 milionów smartfonów, co oznacza, że udział tego producenta w globalnym rynku wyniósł 31,7 proc.

Na drugiej lokacie jest Apple (14,2 proc. udziału w rynku), który sprzedał prawie 32 miliony smartfonów. Na trzecim i czwartym miejscu znajdują się kolejno: południowokoreański LG Electronics z ok. 11 mln sprzedanych smartfonów oraz chińska firma Lenovo - ponad 10,5 mln.

Gartner przewiduje, że w 2013 roku na całym świecie sprzedanych zostanie 1,8 miliarda telefonów komórkowych. (PAP)

bErjHTod

amy/ ksaj/ mc/

14379850

bErjHToy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)