Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Po rozmowach z Kaczyńskim Komorowski powoła RBN

0
Podziel się

Czy marszałek chce zlikwidować Biuro Bezpieczeństwa Narodowego?

Po rozmowach z Kaczyńskim Komorowski powoła RBN
(PAP/Leszek Szymański)
bEhzFywR

*Dziś odbędzie się spotkanie liderów partii politycznych poświęcone omówieniu funkcjonowania nowej Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Po nim, o godzinie 17, Bronisław Komorowski powoła Radę. *

bEhzFywT

Komorowski powiedział, że dzisiejsze spotkanie z liderami partii politycznych poświęcone będzie omówieniu jego projektu funkcjonowania RBN, a także projektu najbliższego posiedzenia, które przewiduje na czwartek.

_ - Zamierzam zaproponować - ale będę otwarty na propozycje rozmówców - aby przedmiotem posiedzenia Rady były dwa tematy - wyciągnięcie wniosków z katastrofy smoleńskiej, przedstawienie propozycji uporządkowania prawa i wewnętrznych regulacji w resortach tak, aby uniknąć ryzyka budowania w przyszłości takich gigantycznych orszaków towarzyszących głowie państwa _ - mówił Komorowski.

Zapowiedział też, że w trakcie posiedzenia Rady zostaną przestawione wstępne ustalenia na ten temat Biura Bezpieczeństwa Narodowego, które - jak powiedział - _ z mocy konstytucji jest w zasadzie sekretariatem Rady Bezpieczeństwa Narodowego _. _ Tylko w wyniku bardzo dziwnych meandrów politycznych istniało BBN, a Rada była ciałem martwym _ - mówił Komorowski.

Poinformował, że - o ile wie - Jarosław Kaczyński i Grzegorz Napieralski przyjdą na poniedziałkową rozmowę ws. RBN.Rzecznik PiS Adam Bielan powiedział w radiowej Trójce, że J. Kaczyński będzie na tym spotkaniu.

bEhzFywZ

_ - Bez względu na to, kto wygra wybory prezydenckie, to projekt RBN, która od teraz ma zacząć łączyć i budować pomost między rządzącymi a opozycją, jest pomysłem wartym kontynuowania _ - ocenił.

Jak zapowiedział, będzie też proponował premierowi Donaldowi Tuskowi, gdy strona rosyjska przekaże Polsce jakąkolwiek formę zapisu treści z czarnych skrzynek, żeby pierwszymi osobami, które mogłyby zapoznać się z tymi zapisami byli właśnie członkowie RBN. _ - Także w celu przedyskutowania ewentualnych oczekiwań, że ta treść będzie upubliczniona i odtajniona _ - mówił marszałek Sejmu.

bEhzFyxa

ZOBACZ TAKŻE:

bEhzFyxu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)