Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PO skarży rzecznik PiS do sejmowej Komisji Etyki

0
Podziel się

PO jeszcze we wtorek złoży wniosek do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej o
ukaranie rzecznika PiS Adama Hofmana. Chodzi o jego wypowiedź w TVN24, że trzeba by "odstrzelić"
polityka PO, wicemarszałka Sejmu Stefana Niesiołowskiego.

bDJliDJx

PO jeszcze we wtorek złoży wniosek do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie rzecznika PiS Adama Hofmana. Chodzi o jego wypowiedź w TVN24, że trzeba by "odstrzelić" polityka PO, wicemarszałka Sejmu Stefana Niesiołowskiego.

Hofman w TVN24 komentował decyzję o wykluczeniu z PO Roberta Węgrzyna (m.in. za jego wypowiedź o homoseksualistach). Jak ocenił, Węgrzyn "poleciał za głupotę". Po czym dodał: "Ale jakby tak wyrzucać za głupotę, to by dużo ich (członków PO - red.) nie zostało. Niesiołowski w kolejce, trzeba by go odstrzelić. Gdyby spojrzeć na jego wypowiedzi, to pewnie moglibyśmy książkę z tego zrobić".

"To jest absolutnie skandaliczna wypowiedź, jeśli jeden polityk mówi o drugim, że trzeba go odstrzelić" - powiedział PAP we wtorek szef zespołu szybkiego reagowania Paweł Olszewski (PO).

bDJliDJz

Jak dodał, w przypadku Hofmana mamy do czynienia z "recydywą". "Adam Hofman już raz został ukarany przez Komisję Etyki za wypowiedź o Januszu Palikocie, że należałoby go powiesić na najbliższej gałęzi. Uważamy, że tego typu wypowiedzi uwłaczają polskiemu parlamentowi i parlamentarzystom - stąd ten wniosek" - powiedział Olszewski.

Podkreślił też, że Hofman jest rzecznikiem PiS. "Tym samym +usta+ Jarosława Kaczyńskiego operują językiem, rzekłbym delikatnie, niekoniecznie parlamentarnym" - stwierdził Olszewski.

PO przygotowuje teraz wniosek o ukaranie Hofmana, jeszcze we wtorek ma on trafić do Komisji Etyki.(PAP)

(planujemy kontynuację)

bDJliDJF

laz/ mok/ jbr/

bDJliDKa
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)