Notowania

wybory prezydenckie 2010
05.06.2010 17:46

PO w kampanii rezygnuje z billboardów

Ale będą wielkie plakaty Komorowskiego - zapowiedział Sławomir Nowak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Platforma Obywatelska przed pierwszą, ani ewentualnie przed drugą turą wyborów, nie będzie korzystać z billboardów. Zdjęcia Komorowskiego będą widniały za to na wielkich plakatach wieszanych na fasadach budynków - zapowiedział szef sztabu wyborczego Komorowskiego, Sławomir Nowak (na zdjęciu). *

Przed rozpoczęciem kampanii wyborczej PO apelowała do innych partii i komitetów wyborczych, byzrezygnować z kampanii billboardowej.

_ - Inni kandydaci tej propozycji nie przyjęli, wszędzie widać billboardy moich konkurentów _ - stwierdził w sobotę w Mikołajkach (warmińsko-mazurskie) Bronisław Komorowski podkreślając, że formacja którą on reprezentuje jest konsekwentna w swoich deklaracjach i zapewnił, że jego podobizna nie widnieje na ani jednym billboardzie.

PO umieszcza zdjęcia Komorowskiego na tzw. siatkach wielkoformatowych tj. ogromnych plakatach wieszanych na fasadach budynków. Szef sztabu wyborczego Komorowskiego, Sławomir Nowak, powiedział, że zdecydowano się na taki rodzaj przekazu ponieważ _ siatki wielokoformatowe są dużo estetyczniejsze niż billboardy i mniej zaśmiecają przestrzeń publiczną _.

_ - Billboardy są formą bardzo agresywnej kampanii wyborczej, bo są obecne na każdym rogu polskiej ulicy i irytują ludzi. Chcieliśmy, żeby w tej szczególnej kampanii uniknąć takich form przeszkadzania ludziom w życiu, zaśmiecania przestrzeni publicznej. Siatki wielokoformatowe są dosyć unikalną formą prezentacji, bo nie są to tak częste nośniki jak billboard w związku z czym tak nie irytują _ - ocenił Nowak.

Nowak nie odpowiedział, czy wieszanie siatek nie jest droższe od billboardów. Zapowiedział, że koszty związane z tym rodzajem reklamy kandydata zostaną ujawnione w sprawozdaniu, jakie PO przekaże po wyborach Państwowej Komisji Wyborczej.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Kandydaci wydadzą od kilkuset tysięcy do kilkunastu mln zł ]( http://news.money.pl/artykul/kandydaci;wydadza;od;kilkuset;tysiecy;do;kilkunastu;mln;zl,109,0,621421.html )
* [ Fotel prezydenta kosztuje coraz więcej ]( http://www.money.pl/archiwum/raporty/artykul/fotel;prezydenta;kosztuje;coraz;wiecej,183,0,615351.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: wybory prezydenckie 2010, po, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz