Notowania

wybory
11.06.2010 12:16

PO wzywa do debaty, PiS chce spokoju w kampanii

Szefowa sztabu Jarosława Kaczyńskiego symbolicznie przekazała Komorowskiemu białą różę. PO chce starcia głównych konkurentów jeszcze przed pierwszą turą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szefowa sztabuJarosława Kaczyńskiegosymbolicznie przekazała Komorowskiemu białą różę. PO chce starcia głównych konkurentów jeszcze przed pierwszą turą.

Platforma Obywatelska apeluje do Jarosława Kaczyńskiego, by zgodził się na przedwyborczą debatę zBronisławem Komorowskim.

Szefowa sztabu wyborczego kandydata POMałgorzata Kidawa-Błońska ponowiła propozycje, aby debata odbyła się na neutralnym gruncie, na przykład w Teatrze Polskim:

POSŁUCHAJ POSŁANKI PO:

_ - Wzywamy pana Kaczyńskiego do debaty, żeby stanął na ubitej ziemi i podjął się pojedynku _ - dodałaJoanna Mucha.

Szefowa sztabu kandydata PiS Joanna Kluzik-Rostkowska wykluczyła możliwość zorganizowania debaty _ jeden na jeden _ przed pierwszą turą._ - Jesteśmy przed pierwszą turą wyborów, gdzie mamy 10 kandydatów ubiegających się o najwyższy urząd w państwie, w związku z tym uważamy, że w tej pierwszej turze należy debatować w szerszym gronie - _ powiedziała.

_ - Jesteśmy przekonani, że w drugiej turze dojdzie do tej debaty jeden na jeden _ - dodała Kluzik-Rostkowska, która ma nadzieję, że Komorowski pojawi się na niedzielnej debacie w TVP.

Rzecznik sztabu PiS Paweł Poncyljusz podkreślał, że _ cały czas ma w uszach _ wypowiedź Komorowskiego, który - stwierdził rzecznik - mówił, że wystąpi w debacie, jeśli zgodzi się Kaczyński.

_ - Kiedy Jarosław Kaczyński potwierdził swoją obecność na debacie w telewizji publicznej, w tym momencie okazało się, że Bronisław Komorowski już nie był zainteresowany taką debatą, na którą zgodził się Jarosław Kaczyński _ - powiedział Poncyljusz.

Kluzik-Rostkowska zaapelowała w do sztabu Bronisława Komorowskiego o niezaostrzanie kampanii wyborczej.

Posłanka PiS symbolicznie przekazała Komorowskiemu białą różę._ - Mam nadzieję, chciałabym wierzyć w to, że pan marszałek Komorowski nie ma takich planów (zaostrzania kampanii - PAP), tym bardziej, że przecież hasło kampanii Bronisława Komorowskiego brzmi: zgoda buduje _ - mówiła Kluzik-Rostkowska.

_ - Mam nadzieję, że (...) sztab pana marszałka nie będzie brutalizował, zaostrzał tej kampanii, mam nadzieję, że do końca dotrwamy w merytorycznej, spokojnej debacie _ - powiedziała szefowa sztabuJarosława Kaczyńskiego.

Podczas konferencji na telebimie sztab PiS prezentował cytaty z gazet wskazujące na - jak mówił rzecznik sztabu KaczyńskiegoPaweł Poncyljusz- brutalizowanie języka kampanii.

Kluzik-Rostkowska nawiązała natomiast podczas konferencji do słów szefa sztabu KomorowskiegoSławomira Nowaka który - jak relacjonowała - w jednej z piątkowych audycji radiowych mówił, że nie wie jaką szkołę skończył zarówno kandydat PO, jak i PiS.

_ - W związku z tym pozwoliłam sobie sięgnąć do ulubionego źródła informacji marszałka Komorowskiego - czyli Wikipedii, i wydrukowałam życiorysy jednego i drugiego kandydata i w tej chwili, po zakończeniu tej konferencji, będą chciała te informacje panuSławomirowi Nowakowi przekazać _ - powiedziała.

Dziennikarze pytali przedstawicieli sztabu Kaczyńskiego, jak wyobrażają sobie rolę posła Palikotaw ostatnim tygodniu kampanii._ - Za wszystkie inwencje pana Janusza Palikotamusi wziąć polityczną odpowiedzialność i bierze marszałek Komorowski _ - powiedziała Kluzik-Rostkowska.

Posłanki Platformy uważają, że trwająca koampania wyborcza jest wyjątkowo spokojna. Komentując aktywnośćJanusza PalikotaMałgorzata Kidawa-Błońska zaznaczyła, że jego poczynania nie są uzgadniane ze sztabem Komorowskiego.

Kidawa-Błońska uważa, że to same media eksponują zachowania posła Palikota, zapraszają go do swoich programów i interesując się jego kontrowersyjnymi działaniami.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Panika w sztabie faworyta wyborów, przez sondaże ]( http://news.money.pl/artykul/panika;w;sztabie;faworyta;wyborow;przez;sondaze,237,0,631277.html )
*
Tagi: wybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz