Notowania

eurostar
08.01.2010 08:32

Pociąg utknął w tunelu pod Kanałem La Manche

Eurostar z Brukseli do Londynu z 260 pasażerami utknął z powodu zakłóceń w sygnalizacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pociąg pasażerski Eurostar z Brukseli do Londynu z 260 pasażerami utknął w tunelu pod Kanałem La Manche z powodu _ zakłóceń w sygnalizacji _ - poinformował przedstawiciel francuskich kolei SNCF Guillaume Pepy, który jest równocześnie prezesem Eurostar._ _

_ - Gdy pociąg był w tunelu z przyczyn niewyjaśnionych włączyła się sygnalizacja belgijska zamiast brytyjskiej _ - powiedział Pepy dodając, że natychmiast zadziałał system stopu, jak przewiduje procedura.

Eurostar ma trzy sygnalizacje: francuską, belgijską i brytyjską, które się zmieniają w zależności od strefy. Po około dwóch godzinach pociąg ruszył i wyjechał po stronie brytyjskiej.

*Pociąg utknął pod tunelem. Zobacz relację telewizji ITN: *

Pociąg miał dojechać do Ashford w stanie Kent, skąd pasażerowie mieli być przewiezieni innym składem do Londynu.

W zeszłym miesiącu pociągi Eurostar nie kursowały przez trzy dni, gdyż topniejący śnieg spowodował serię awarii.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Pociągi **Eurostar** dziś pojadą już bez opóźnień ]( http://manager.money.pl/news/artykul/pociagi;eurostar;dzis;pojada;juz;bez;opoznien,51,0,570675.html )
* [ Ruch pod kanałem La Manche wróci do normy ]( http://manager.money.pl/news/artykul/ruch;pod;kanalem;la;manche;wroci;do;normy,147,0,569747.html )
* [ Paraliż pod Kanałem La Manche ]( http://manager.money.pl/news/artykul/paraliz;pod;kanalem;la;manche,203,0,569547.html )
Tagi: eurostar, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz