Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pociągi InterRegio nie wyjadą jutro na trasy

0
Podziel się

Kilkadziesiąt tysięcy pasażerów może mieć problemy na dworcach.

Pociągi InterRegio nie wyjadą jutro na trasy
(faxepl/CC/Flickr)
bEpyihOt

Jutro na tory nie wyjedzie 47 pociągów międzywojewódzkich Przewozów Regionalnych, czyli popularnych InterRegio - poinformował rzecznik zarządzającej infrastrukturą spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

W kwietniu zarząd spółki PKP PLK wyznaczył do likwidacji od 4 maja 151 połączeń Przewozów Regionalnych, ponieważ przewoźnik zalegał z opłatą za tory. Chodzi o opłatę, którą wszyscy przewoźnicy odprowadzają do zarządzającej infrastrukturą spółki PKP PLK w zamian za możliwość korzystania z torów.

Łańcucki powiedział, że z tych 151 połączeń, 73 pociągi kursują w święta, weekendy albo okresowo. Oznacza to, że jutro nie pojedzie ich 47.

bEpyihOv

A to nie wszystko. Bo chociaż na razie ograniczenia dotkną Przewozy Regionalne, to już wkrótce ten sam los spotka PKP Intercity. Łącznie spółki te są winne PKP Polskim Liniom Kolejowym ponad 400 milionów złotych.

ZOBACZ TAKŻE:
Kolej tnie połączenia. Tory znikają najszybciej w UE.Jak wyjaśnił rzecznik, Przewozy Regionalne wykazały, że 31 połączeń wskazanych do likwidacji jest współfinansowanych przez samorządy. Wobec tego PKP PLK podjęły decyzję, że te pociągi pozostaną w rozkładzie.

Wykreślenie 47 połączeń z rozkładu w praktyce będzie oznaczało, że dyżurni ruchu otrzymają listę numerów pociągów i nie zezwolą na ich wyjazd na tory. Obowiązek poinformowania podróżnych o zmianach w rozkładzie spoczywa na przewoźniku.

bEpyihOB
bEpyihOW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)