Notowania

wiadomości
05.06.2012 08:10

Początek dodatkowej sesji egzaminacyjnej dla maturzystów we wtorek

Egzaminem pisemnym z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpocznie się we wtorek rano dodatkowa sesja egzaminacyjna dla maturzystów, którzy nie mogli przystąpić do matury w maju. Tego samego dnia po południu będzie egzamin z polskiego na poziomie rozszerzonym.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Egzaminem pisemnym z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpocznie się we wtorek rano dodatkowa sesja egzaminacyjna dla maturzystów, którzy nie mogli przystąpić do matury w maju. Tego samego dnia po południu będzie egzamin z polskiego na poziomie rozszerzonym. *

Dodatkowa sesja pisemnych egzaminów maturalnych potrwa od 5 do 21 czerwca. Zgodnie z przepisami, do egzaminów maturalnych w dodatkowych terminach mogą przystąpić ci abiturienci, którzy uzyskali na to zgodę dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych. Równolegle do pisemnych egzaminów przeprowadzana będzie dodatkowa sesja egzaminów ustnych.

Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Chętni mogą je również zdawać na poziomie rozszerzonym. Maturzyści mogą też wybrać do sześciu przedmiotów dodatkowych. Abiturienci muszą jeszcze zdać dwa obowiązkowe egzaminy ustne - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego

Jak poinformowano PAP w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, we wtorek do egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym ma przystąpić 278 maturzystów; a do egzaminu na poziomie rozszerzonym - 44. Do egzaminu z matematyki, który przeprowadzony będzie w środę, na poziomie podstawowym ma przystąpić 365 osób, a na poziomie rozszerzonym - 73.

Egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym ma zdawać 403 osoby, a na poziomie rozszerzonym - 112; z niemieckiego - na poziomie podstawowym 81, na rozszerzonym 14; z rosyjskiego - na poziomie podstawowym 32, na rozszerzonym 5; z francuskiego - na poziomie podstawowym 7, na rozszerzonym 6; z hiszpańskiego - na poziomie podstawowym 5, na rozszerzonym - 5.

Egzamin z języka angielskiego przeprowadzony będzie 8 czerwca, z francuskiego - 13 czerwca, z rosyjskiego - 18 czerwca, z niemieckiego - 19 czerwca, z hiszpańskiego - 20 czerwca.

Wśród przedmiotów do wyboru najwięcej osób ma przystąpić do egzaminu z biologii - 201 abiturientów. Na kolejnych miejscach, jeśli chodzi o liczbę zdających, są: geografia - ma ją zdawać 141 abiturientów, wiedza o społeczeństwie - 122, chemia - 108, fizyka z astronomią - 71, historia - 67, historia sztuki - 24, informatyka - 8 osób.

Najmniej abiturientów ma przystąpić do egzaminów z łaciny i kultury antycznej - 3 osoby, i z historii muzyki - 2 osoby. Nikt w sesji dodatkowej nie będzie zdawał filozofii, wiedzy o tańcu, języków mniejszości narodowych ani języka regionalnego - kaszubskiego.

11 czerwca rano przeprowadzony będzie egzamin z wiedzy o społeczeństwie, po południu - z chemii, 12 czerwca - rano z biologii, po południu - z historii, 14 czerwca - rano z geografii, po południu - z informatyki oraz z łaciny i kultury antycznej, 15 czerwca - rano z fizyki z astronomią oraz z historii sztuki, po południu z historii muzyki.

Aby uzyskać świadectwo maturalne abiturient musi otrzymać z każdego przedmiotu obowiązkowego, w części ustnej i części pisemnej, co najmniej 30 proc. punktów możliwych do uzyskania z egzaminu z danego przedmiotu.

Maturzysta, który nie zda jednego z egzaminów, ma prawo do poprawki pod koniec sierpnia. Termin poprawkowego egzaminu pisemnego wyznaczono na 21 sierpnia, a ustnych - w dniach 20-24 sierpnia. (PAP)

dsr/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz