Notowania

wyprzedaże
06.01.2011 07:10

Początek wielkiej wyprzedaży we Włoszech

Jest to wyjątkowa decyzja. Sklepy w święto Trzech Króli są zazwyczaj we Włoszech zamknięte.

Podziel się
Dodaj komentarz
(I See Modern Britain/cc/Flickr)

W święto Trzech Króli, które we Włoszech jest dniem wolnym. W Rzymie, Mediolanie, Wenecji, Florencji, Turynie i Genui rozpoczynają się, co zdarza się po raz pierwszy, zimowe wyprzedaże.

Decyzję o otwarciu zamkniętych zazwyczaj tego dnia butików i innych sklepów oraz wszystkich centrów i galerii handlowych w Wiecznym Mieście i innych metropoliach określa się jako wyjątkową.

Dotychczas _ saldi _ inaugurowano zawsze w sobotę w pierwszej połowie stycznia. Handlowcy wiążą zaś z tą zmianą nadzieje na ogromne zainteresowanie klientów w dniu świątecznym.

Włosi dłużej jednak niż mieszkańcy innych krajów musieli czekać na zimowe wyprzedaże. Na Półwyspie Apenińskim rozpoczęły się one 2 stycznia na południu, w miastach Kalabrii i Kampanii. Najpóźniej, 8 stycznia sprzedaż ze zniżkami zacznie się w Aoście i na Sardynii.

Terminy wyprzedaży wyznaczają władze poszczególnych miast. Podczas gdy stowarzyszenie kupców Confcommercio obliczyło, że każda włoska rodzina wyda na wyprzedażach średnio 415 euro, organizacje konsumenckie już ogłosiły, że zakończą się one fiaskiem z powodu wciąż odczuwanych skutków kryzysu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t90787.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rusza;sezon;wyprzedazy;w;sklepach,145,0,746385.html) Rusza sezon wyprzedaży w sklepach UOKiK przypomina, że również towar kupiony w promocji można reklamować.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t19410.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/uwaga;na;wyprzedaze,154,0,411034.html) Uwaga na wyprzedaże UOKiK: Gorączka wielkich obniżek może nas drogo kosztować.
Tagi: wyprzedaże, włochy, sezon, sklepy, trzech króli, wolne, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz