Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poczta zmienia ceny. Ale nie wszystkie podnosi

0
Podziel się

Drożeją znaczki na zwykłe listy i paczki, tanieją priorytety. Awizo dostaniemy SMS-em albo mailem.

Poczta zmienia ceny. Ale nie wszystkie podnosi
(PAP/Mirosław Trembecki)
bEhKwHcR

Od środy zapłacimy więcej za krajowy znaczek listu zwykłego oraz paczkę nadaną do odbiorcy w Polsce. Zmniejszy się opłata za krajowe listy priorytetowe. Jest też nowość - SMS albo e-mail zamiast awiza.

_ - Podwyżki cen usług są motywowane nie tylko wzrostami kosztów świadczenia usług, które rosną. Poprawiliśmy terminowość wręczania przesyłek. Wiązało się to z większymi inwestycjami, m.in. z wybudowaniem sortowni, którą teraz będziemy wyposażali w bardzo drogi sprzęt do szybkiego segregowania przesyłek _ - mówi Michał Dziewulski z biura prasowego Poczty Polskiej.

Ceny wzrosną średnio ok. 6,5 proc. Za znaczek na zwykły list i kartkę pocztową (o masie do 50 g) zapłacimy 1,55 zł (dotychczas 1,45 zł). O 20 groszy zwiększy się opłata za krajowy przekaz pocztowy (z 5 zł plus 1 proc. kwoty przekazu do 5,20 zł plus 1 proc. kwoty przekazu). Ceny paczek pocztowych wzrosną o 1-3 zł, najmniej za lekkie paczki, najwięcej - za duże i ciężkie.

bEhKwHcT

O 15 gr mniej zapłacimy od 1 kwietnia, wysyłając priorytetowo kartkę lub list (o masie do 50 g). Cena wyniesie 1,95 zł (do tej pory 2,10 zł).

Poczta zapewnia, że nie zmienią się opłaty m.in. za potwierdzenie odbioru przesyłki rejestrowanej lub przekazu pocztowego. - _ Dodatkowo wprowadzamy nową usługę. W kwietniu nasi klienci będą mogli otrzymać powiadomienie sms-em lub e-mailem o nadchodzącej przesyłce _ - powiedział Dziewulski.

bEhKwHdu
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)