Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podhale: Błąd obsługi przyczyną awarii wyciągu

0
Podziel się

Błąd pracownika obsługującego wyciąg narciarski był przyczyną piątkowej
awarii na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej, w wyniku której na krzesełkach zawieszonych
około 10 m nad ziemią późnym wieczorem utknęło 40 narciarzy - poinformowało w piątek PAP Biuro
Prasowe stacji narciarskiej Rusiń-Ski.

bEiGRZgB

Błąd pracownika obsługującego wyciąg narciarski był przyczyną piątkowej awarii na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej, w wyniku której na krzesełkach zawieszonych około 10 m nad ziemią późnym wieczorem utknęło 40 narciarzy - poinformowało w piątek PAP Biuro Prasowe stacji narciarskiej Rusiń-Ski.

Poza zmarzniętymi narciarzami nikt z uwięzionych na wyciągu nie doznał poważniejszych obrażeń.

W piątek przeprowadzono przegląd wyciągu i nie stwierdzono żadnych usterek technicznych. "Wszystkie urządzenia wyciągu narciarskiego są sprawne i działają bez zakłóceń" - powiedział stacji narciarskiej prezes Rusiń-Ski, Rafał Topolski. Przyczyną awarii okazał się błąd pracownika obsługi, który nie odbezpieczył przycisku zatrzymującego wyciąg.

bEiGRZgD

Na wyciągu krzesełkowym w Bukowinie Tatrzańskiej w piątek około godziny 21.40 w wyniku awarii utknęło 40 osób. Pracownicy kolejki nie mogąc uruchomić napędu awaryjnego rozpoczęli ewakuację uwięzionych narciarzy. Z pomocą obsłudze wyciągu przyszli ratownicy TOPR oraz straż pożarna, którzy ewakuowali wszystkich narciarzy za pomocą drabin i lin.

Ewakuacja zakończyła się tuż po godzinie 23. Obsługa stacji narciarskiej po zakończeniu akcji zaprosiła zmarzniętych narciarzy do karczmy, gdzie czekały gorące napoje i posiłek.

Stacja narciarska Rusiń-Ski zapewniła, że wyciągnie odpowiednie wnioski ze zdarzenia, aby uniknąć podobnych błędów w przyszłości. (PAP)

szb/ ls/

bEiGRZhe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)