Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podhale: Stabilizuje się sytuacja powodziowa

0
Podziel się

Stabilizuje się sytuacja powodziowa na Podhalu. W poniedziałek po południu
stan wody w Czarnym Dunajcu opadł w ciągu dnia o 70 cm - powiedział PAP rzecznik nowotarskiej
straży pożarnej, Piotr Krygowski.

bEgCkQqJ

Stabilizuje się sytuacja powodziowa na Podhalu. W poniedziałek po południu stan wody w Czarnym Dunajcu opadł w ciągu dnia o 70 cm - powiedział PAP rzecznik nowotarskiej straży pożarnej, Piotr Krygowski.

"Teraz strażacy wypompowują wodę z zalanych piwnic, gdzie wcześniej, kiedy wody przybierały, działania nie przynosiły pożądanych efektów" - powiedział PAP Krygowski.

Straż pożarna odnotowała na Podhalu ponad 250 interwencji, najwięcej w miejscowości Szczawnica nad Dunajcem, gdzie woda wdarła się do piwnic. W związku z zalaniem ujęcia wody pitnej, mieszkańcy Szczawnicy muszą korzystać z beczkowozów. Woda w kranach pojawi się tam najprawdopodobniej we wtorek po południu.

bEgCkQqL

Droga wojewódzka nr 969 Nowy Targ - Stary Sącz w miejscowości Krościenko jest już w pełni przejezdna. Rano na drogę obsunęła się ziemia ze skarpy. Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

W wyniku załamania pogody w Tatrach spadło ponad pół metra śniegu. Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ogłosili drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. (PAP)

szb/ pz/ gma/

bEgCkQrm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)