Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpacie: Wybory do Senatu: kandydat PiS też chce debaty

0
Podziel się

Zdzisław Pupa, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach uzupełniających
do Senatu w okręgu nr 55 na Podkarpaciu, z "zadowoleniem przyjął propozycję debaty" o przyszłości
woj. podkarpackiego zgłoszoną przez kandydata PO-PSL Mariusza Kawę.

bEqaTWKt

Zdzisław Pupa, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 55 na Podkarpaciu, z "zadowoleniem przyjął propozycję debaty" o przyszłości woj. podkarpackiego zgłoszoną przez kandydata PO-PSL Mariusza Kawę.

W trakcie czwartkowej konferencji prasowej w Rzeszowie Pupa dziwił się, że dopiero wybory są "bodźcem do początku merytorycznej dyskusji o sprawach ważnych".

"Mam nadzieję, że jako reprezentant koalicji PO-PSL utożsamia się pan z programem oraz szkodliwymi działaniami rządu i podejmie wyzwanie dyskusji również w tej kwestii. Zapraszam więc do rozmowy o programach, pomysłach na Podkarpacie, a także o konkretnych działaniach" - powiedział Pupa, adresując swą wypowiedź do Kawy. Podkreślił, że Podkarpacie zajmuje ważne miejsce w programie PiS. "Jednak konkretne rozwiązania i propozycje są sukcesywnie odrzucane w Sejmie głosami koalicji PO-PSL, której pan jest przedstawicielem" - dodał.

bEqaTWKv

Zdaniem Pupy "zaszczytu koalicji PO-PSL" nie przynosi m.in. podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat, wynegocjowanie środków pomocowych z UE na rolnictwo na lata 2014-20 o ponad sześć mld euro niższych w porównaniu z 2013 r. czy likwidacja sądów rejonowych w Kolbuszowej, Ropczycach i Strzyżowie (wszystkie miasta leżą na terenie okręgu wyborczego).

"Proponowana debata będzie więc doskonałą okazją do dyskusji również w tych kwestiach" - podkreślił kandydat PiS.

Pupa, niezależnie od debaty, zaprosił również Kawę do "udziału i aktywnego uczestnictwa" w organizowanych przez PiS konferencjach nt. polityki społecznej w Dębicy i rozwoju Polski wschodniej w Mielcu.

W ubiegłym tygodniu kandydat PO-PSL zaapelował o swych kontrkandydatów oraz do mediów o zorganizowanie debat przedwyborczych. Kawa mówił wtedy, że chciałby "rozmawiać o zagadnieniach związanych z rynkiem pracy, problemach i możliwościach gospodarczych regionu czy przeanalizować wydawanie pieniędzy publicznych w służbie zdrowia".

bEqaTWKB

Jednocześnie zaznaczył, że jest otwarty na propozycje tematów debat ze strony innych kandydatów.

Do Senatu z okręgu nr 55 kandydują: Zdzisław Pupa (PiS), Mariusz Kawa (PO-PSL), Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska), Ewa Kantor (KWW Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona).

Wybory uzupełniające do Senatu w okręgu obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, stały się konieczne po tym, gdy dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Nastąpiło to po odwołaniu poprzedniego marszałka Mirosława Karapyty z PSL.

Głosowanie odbędzie się 8 września. (PAP)

bEqaTWKC

kyc/ son/ bk/

bEqaTWKW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)