Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podkarpacie: Wybory do Senatu: kandydat PO-PSL chce debat

0
Podziel się:

#
dochodzą wypowiedzi innych kandydatów
#

# dochodzą wypowiedzi innych kandydatów #

02.08. Rzeszów (PAP) - Mariusz Kawa, kandydat PO-PSL w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 55 na Podkarpaciu, zaapelował w piątek w Rzeszowie do swych kontrkandydatów oraz do mediów o zorganizowanie debat przedwyborczych. Jego konkurenci nie uchylają się od dyskusji.

"Występuję do wszystkich koleżanek i kolegów startujących w wyborach o przeprowadzenie dyskusji. Chciałbym rozmawiać o zagadnieniach związanych z rynkiem pracy, problemach i możliwościach gospodarczych regionu, czy przeanalizować wydawanie pieniędzy publicznych w służbie zdrowia" - oświadczył Kawa na konferencji prasowej.

"Apeluję także do mediów, by były płaszczyzną ich organizacji" - dodał. Jednocześnie Kawa zaznaczył, że jest otwarty na propozycje tematów debat ze strony innych kandydatów. Jego zdaniem w debatach powinni uczestniczyć wszyscy zarejestrowani kandydaci.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości Zdzisław Pupa nie boi się debaty na tematy, które zaproponowały PO i PSL. "Chętnie powiemy co zrobić, żeby było inaczej i lepiej, łącznie z tworzeniem nowych miejsc pracy. Warunki debaty można ustalić z moim sztabem wyborczym" - podkreślił.

Propozycje debaty przyjmuje również reprezentant Samoobrony Józef Habrat. Zapowiedział, że będzie "uczestniczył w każdej inicjatywie, która pomoże ludziom". Dla Habrata najważniejszymi sprawami są kwestie związane z bezrobociem, przedsiębiorczością, infrastrukturą i komunikacją.

Z kolei kandydat partii Polska Jest Najważniejsza Andrzej Marciniec chciałby, żeby dyskutowano także o "sytuacji gospodarczej w szerszym ujęciu". "Mam na myśli sytuację firm, wsparcie dla polskich firm i polskiego przemysłu. Brakuje też tematyki dotyczącej sytuacji rodzin" - zauważył.

Natomiast kandydat komitetu Prawica Podkarpacka Irenusz Dzieszko proponuje Mielec jako miejsce debaty o przemyśle, rynku prac i szansach młodych. "Podejmuję się jej zorganizowania" - dodał.

Gotowość udziału debatach zapowiada też szef sztabu wyborczego Kazimierza Ziobro z Solidarnej Polski Waldemar Pijar. Przypomina, że "jest tak dużo ważnych spraw dla Podkarpacia po nieudolnych rządach PO i PSL, że warto podyskutować".

Do Senatu z okręgu nr 55 kandydują: Zdzisław Pupa (Prawo i Sprawiedliwość), Mariusz Kawa (Koalicyjny Komitet Wyborczy PO-PSL), Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska), Ewa Kantor (Komitet Wyborczy Wyborców Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona).

Wybory uzupełniające do Senatu w okręgu obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, stały się konieczne po tym, gdy dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Głosowanie odbędzie się 8 września. (PAP)

kyc/ par/ ura/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)