Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podkarpacie: Wybory uzupełniające do Senatu: kandydat PO-PSL chce debat

0
Podziel się:

Mariusz Kawa, kandydat PO-PSL w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu
nr 55 na Podkarpaciu, zaapelował w piątek w Rzeszowie do swych kontrkandydatów oraz do mediów o
zorganizowanie debat przedwyborczych.

Mariusz Kawa, kandydat PO-PSL w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 55 na Podkarpaciu, zaapelował w piątek w Rzeszowie do swych kontrkandydatów oraz do mediów o zorganizowanie debat przedwyborczych.

"Występuję do wszystkich koleżanek i kolegów startujących w wyborach o przeprowadzenie dyskusji. Chciałbym rozmawiać o zagadnieniach związanych z rynkiem pracy, problemach i możliwościach gospodarczych regionu czy przeanalizować wydawanie pieniędzy publicznych w służbie zdrowia" - powiedział Kawa podczas konferencji prasowej.

"Apeluję także do mediów, by były płaszczyzną ich organizacji" - dodał.

Jednocześnie zaznaczył, że jest otwarty na propozycje tematów debat ze strony innych kandydatów. Jego zdaniem w debatach powinni uczestniczyć wszyscy zarejestrowani kandydaci.

Do Senatu z okręgu nr 55 kandydują: Zdzisław Pupa (Prawo i Sprawiedliwość), Mariusz Kawa (Koalicyjny Komitet Wyborczy PO-PSL), Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska), Ewa Kantor (Komitet Wyborczy Wyborców Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona).

Wybory uzupełniające do Senatu w okręgu obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, stały się konieczne po tym, gdy dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego.

Głosowanie odbędzie się 8 września. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

kyc/ son/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)