Notowania

wypadek
28.11.2008 12:58

Podkarpackie: Dwa lata w zawieszeniu za spowodowanie wypadku w wesołym miasteczku

Na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat skazał w piątek Sąd Rejonowy w Lesku (Podkarpackie) pracownika wesołego miasteczka w Solinie za umyślne narażenie trzech osób na niebezpieczeństwo utraty życia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat skazał w piątek Sąd Rejonowy w Lesku (Podkarpackie) pracownika wesołego miasteczka w Solinie za umyślne narażenie trzech osób na niebezpieczeństwo utraty życia. *

Sąd zakazał także Jackowi P. zajmowania przez okres trzech lat stanowisk związanych z obsługą urządzeń mechanicznych, szczególnie związanych z transportem ludzi. Oskarżony dobrowolnie poddał się karze. Ma on ponadto częściowo naprawić szkodę wyrządzoną najbardziej poszkodowanej 18-letniej dziewczynie i zapłacić jej trzy tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Do wypadku doszło w lipcu br. Jacek P. będąc w stanie nietrzeźwym nie dopilnował zaryglowania barierek, które zabezpieczają kręcące się na karuzeli osoby przed wypadnięciem z siedzisk. W czasie obrotu karuzeli wypadły z niej trzy osoby: 18-letnia kobieta i dwóch 27-letnich mężczyzn. Kobieta spadła z wysokości pięciu metrów na beton i odniosła najpoważniejsze obrażenia. Mężczyźni spadli z trzech metrów na metalową konstrukcję.

Poszkodowani mogą jeszcze na drodze cywilnej wnosić o zadośćuczynienie i odszkodowanie od właściciela wesołego miasteczka.(PAP)

api/ wkr/

Tagi: wypadek, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz