Notowania

wiadomości
22.07.2011 13:43

Podkarpackie: Dwa nowe połączenia z lotniska w Jasionce

W październiku Eurolot uruchomi dwa nowe połączenia z podrzeszowskiego lotniska (Podkarpackie) do Wrocławia i Szczecina - poinformował w piątek podczas konferencji prasowej w Jasionce prezes spółki Mariusz Dąbrowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W październiku Eurolot uruchomi dwa nowe połączenia z podrzeszowskiego lotniska (Podkarpackie) do Wrocławia i Szczecina - poinformował w piątek podczas konferencji prasowej w Jasionce prezes spółki Mariusz Dąbrowski. *

Dodał, że uruchomienie nowych połączeń to szansa na rozwój zarówno dla Eurolotu jak i lotniska.

"Rozmawiamy z władzami portu w Jasionce o jeszcze jednym połączeniu, będzie to bliska zagranica (chodzi o Lwów - PAP), ale o szczegółach jeszcze nie mogę mówić. Na razie otwieramy dwa połączenia do portów krajowych" - powiedział Dąbrowski.

Podkreślił, że spółka będzie też prowadziła rozmowy z samorządem województwa, aby zaangażował się w reklamę regionu.

"Trzeba pokazać ludziom, że na Podkarpacie warto przylecieć, że jest tu dużo do zwiedzania. Nie będę ukrywał, że od tej kwestii zależeć będzie też cena biletu, jeśli cały ciężar promocyjny spadnie na nas, oferta nie będzie tak korzystna, jak mogłaby być przy współpracy z samorządem regionu" - zaznaczył.

Jak powiedział w rozmowie z PAP rzecznik prasowy marszałka województwa podkarpackiego Wiesław Bek, samorząd jest otwarty na rozmowy z Eurolotem.

"Każda informacjo o nowym połączeniu z lotniska w Jasionce, jest dobrą informacją dla regionu. Na pewno zarząd województwa będzie chciał wykorzystać te połączenia do reklamy Podkarpacia" - dodał Bek.

Uczestniczący w konferencji prasowej wiceminister Skarbu Państwa Zdzisław Gawlik, który ze strony SP nadzoruje spółkę Eurolot, wskazał, że nowe połączenia znacznie polepszy komunikację Podkarpacia z innymi regionami w kraju.

Prezes spółki Port Lotniczy "Rzeszów-Jasionka" Stanisław Nowak zaznaczył, że otwarcie tego lotniska na kolejne porty jest ważne szczególnie w związku z jego modernizacją.

W Jasionce budowany jest obecnie m.in. nowy terminal pasażerski i wieża kontrolna.

Na razie nie wiadomo ile połączeń tygodniowe będzie wykonywać Eurolot z Jasionki. W sierpniu rozpocznie się sprzedaż biletów, wówczas przewoźnik poda szczegółowy rozkład.

W ubiegłym tygodniu irlandzki przewoźnik Ryanair zapowiedział uruchomienie od listopada połączenia z Manchesterem w Anglii.

Aktualnie z Jasionki można dolecieć bezpośrednio do 10 lotnisk w Europie, m.in. do Bristolu, Birmingham, Dublina, Frankfurtu oraz Warszawy. Połączenia realizowane są przez Ryanair, Lufthansę i PLL LOT. W ruchu czarterowym port obsługuje połączenia z Egiptem, Grecją, Tunezją i Turcją.

Eurolot SA jest spółką Skarbu Państwa. Do tej pory wykonywała loty dla PLL LOT oraz czartery. Obecnie obsługuje również regularne połączenia z Gdańska, Wrocławia i Krakowa. (PAP)

huk/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz