Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
13.02.2012 16:53

Podkarpackie: Insp. Stopczyk nowym komendantem policji

Inspektor Zdzisław Stopczyk zostanie nowym komendantem wojewódzkim policji w Rzeszowie - poinformował w poniedziałek rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski. Uroczysta nominacja została zaplanowana na wtorek.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Inspektor Zdzisław Stopczyk zostanie nowym komendantem wojewódzkim policji w Rzeszowie - poinformował w poniedziałek rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski. Uroczysta nominacja została zaplanowana na wtorek. *

Stopczyk na stanowisku podkarpackiego komendanta policji zastąpi nadinsp. Józefa Gdańskiego, który ma zostać komendantem wojewódzkim policji w Olsztynie.

Inspektor Zdzisław Stopczyk urodził się w 1962 r. w Łodzi. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a wcześniej ukończył Akademię Spraw Wewnętrznych w Szczytnie - Wydział Porządku Publicznego. W 2010 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania w administracji publicznej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

W 1983 r. zaczął służbę w prewencji w Łodzi. W 1994 r. objął stanowisko komendanta komisariatu policji w Konstantynowie Łódzkim, a kilka lat później został zastępcą komendanta powiatowego policji w Pabianicach. W 2002 roku szefował policji w Radomsku. Po dwóch latach przeszedł do Pabianic, jako komendant powiatowy policji. Od lutego 2007 roku objął stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi.

Zdzisław Stopczyk jest żonaty i ma córkę. Jest miłośnikiem historii, szczególnie historii I i II wojny światowej na morzu, oraz literatury. Lubi muzykę i teatr, a także jazdę samochodem oraz pływanie. Najchętniej relaksuje się w przydomowym ogrodzie własnego pomysłu. (PAP)

api/ bno/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz