Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Jeden pacjent z podejrzeniem wirusa A: H1N1

0
Podziel się

W szpitalu w Łańcucie (Podkarpackie) leży młody mężczyzna z Ukrainy z
objawami grypopodobnymi. Lekarze podejrzewają, że może być to wirus A/H1N1. Ostateczne wyniki, jaki
to jest rodzaj grypy, będą znane na początku tygodnia.

bEiSNtvp

*W szpitalu w Łańcucie (Podkarpackie) leży młody mężczyzna z Ukrainy z objawami grypopodobnymi. Lekarze podejrzewają, że może być to wirus A/H1N1. Ostateczne wyniki, jaki to jest rodzaj grypy, będą znane na początku tygodnia. *

Jak powiedział PAP dyrektor szpitala w Łańcucie Krzysztof Przyśliwski, pacjenta przyjęto w piątek. "Mężczyzna pochodzi z Ukrainy, ale mieszka i studiuje w Rzeszowie. Jego stan jest dobry, pacjent pozostaje na oddziale zakaźnym naszego szpitala" - dodał Przyśliwski.

Rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie Dorota Gibała poinformowała PAP, że do szpitala w Łańcucie zgłosiło się w piątek też trzech innych pacjentów.

bEiSNtvr

"Są to Polacy, jeden studiuje na Ukrainie, dwóch tam pracowało. Wszyscy mieli objawy grypopodobne, ale szybki test, który wykonano w szpitalu wykluczył u nich grypę A/H1N1" - powiedziała Gibała.

Wynik dodatni testu jest tylko u mężczyzny narodowości ukraińskiej, ale - jak zaznaczyła Gibała - w tym przypadku diagnostyka będzie pogłębiona.

Na Ukrainie zachodniej potwierdzono przypadki zachorowań na grypę A/H1N1. Minister zdrowia tego kraju Wasyl Kniziewicz zapowiedział w piątek kwarantannę w placówkach oświatowych i zaapelował do mieszkańców Ukrainy o unikanie przebywania w miejscach publicznych. (PAP)

kyc/ huk/ malk/ jra/

bEiSNtvS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)