Notowania

wiadomości
30.07.2013 16:59

Podkarpackie: Kandydat SP do Senatu zgłoszony do rejestracji

Sztab wyborczy kandydata Solidarnej Polski do Senatu Kazimierza Ziobro zgłosił we wtorek wniosek do komisji wyborczej o jego rejestrację. Wybory uzupełniające do Senatu na Podkarpaciu odbędą się 8 września.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sztab wyborczy kandydata Solidarnej Polski do Senatu Kazimierza Ziobro zgłosił we wtorek wniosek do komisji wyborczej o jego rejestrację. Wybory uzupełniające do Senatu na Podkarpaciu odbędą się 8 września.

Szef sztabu wyborczego kandydata SP Waldemar Pijar poinformował na wtorkowej konferencji prasowej w Rzeszowie, że do wniosku o rejestrację dołączonych zostało 3 tys. podpisów. "W sumie w cztery dni zebraliśmy cztery tysiące podpisów, z tego trzy tysiące dostarczyliśmy do komisji wyborczej. Uważamy, że to jest duży sukces tak młodej partii, która istnieje tylko rok" - dodał Pijar.

Ziobro podkreślił, że liczy na wyborców o poglądach prawicowych i ludzi, którzy czują się odpowiedzialni za Podkarpacie i Polskę. Zapowiedział, że jego kampania będzie merytoryczna i spokojna.

Przewodniczący SP na Podkarpaciu poseł Mieczysław Golba zaznaczył, że w przypadku wyboru Ziobry na senatora, jego miejsce w Sejmie zajmie Maria Kurowska - pełnomocnik SP w Jaśle. "Kurowska to wspaniały samorządowiec, była burmistrzem Jasła. Mieszkańcy okręgu nr 55, głosując na jednego kandydata, mogą wybrać tak naprawdę dwóch parlamentarzystów" - powiedział Golba.

Kazimierz Ziobro ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski. W 1980 roku został członkiem Solidarności, kierował międzyzakładową komisją związkową na Podkarpaciu; był delegatem na I Krajowy Zjazd NSZZ "S" w Gdańsku. W latach 2006-2010 Ziobro był wicemarszałkiem województwa podkarpackiego, trzykrotnie był radnym wojewódzkim sejmiku podkarpackiego; obecnie jest posłem.

Dotychczas wnioski o rejestrację kandydatów złożyły m.in. Prawo i Sprawiedliwość - kandydatem tej partii jest Zdzisław Pupa oraz Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe - wspólnym kandydatem tych dwu partii jest Mariusz Kawa.

Wybory uzupełniające w okręgu obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski stały się konieczne, gdy dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Wybory odbędą się 8 września. (PAP)

huk/ par/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz