Notowania

kolejne
14.10.2009 12:17

Podkarpackie: Kolejny odcinek drogi krajowej nr 28 nieprzejezdny

# dochodzi inf. o zablokowaniu kolejnego odcinka drogi #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi inf. o zablokowaniu kolejnego odcinka drogi #

14.10.Rzeszów (PAP) - Powalone drzewa i konary zablokowały w środę kolejny odcinek drogi krajowej nr 28, na trasie z Przemyśla do Sanoka, na serpentynie w górach Słonnych.

Jak poinformowała PAP Sabina Moskwa z zespołu prasowego podkarpackiej policji, w dalszym ciągu z powodu leżących na drodze drzew nieprzejezdna jest ta sama droga w miejscowości Zalesie.

Ze względu na śnieg leżący na lokalnych drogach nie można zorganizować objazdów.

Utrudnienia kierowcy mogą napotkać jeszcze w Hadykówce w powiecie kolbuszowskim, na drodze krajowej nr 9. Tam jeden pas jezdni blokuje tir, który nie może wjechać na wzniesienie. Ruch odbywa się wahadłowo.

Spadające na jezdnie gałęzie blokują przejazd jeszcze na drodze Trepcza - Mrzygłód w powiecie sanockim.

Od rana na Podkarpaciu pada mokry śnieg. Drogi są śliskie, a obfite opady znacznie ograniczają widoczność. Trudne warunki drogowe: sypiący śnieg oraz błoto doprowadziły także do zderzenia samochodu osobowego z samochodem gaśniczym straży pożarnej, jadącym do wezwania. W wypadku, do którego doszło między Bratkowicami a Miłocinem koło Rzeszowa, rannych zostało trzech strażaków i kierująca autem osobowym.

Jak zapewniają drogowcy, wszystkie główne drogi regionu są przejezdne, choć na wielu odcinkach, zwłaszcza w rejonie górskim, leży zajeżdżony śnieg i błoto. Pracuje także sprzęt odśnieżający i piaskarki. Od rana strażacy otrzymali ponad 100 wezwań do powalonych drzew i konarów, leżących na drogach.(PAP)

api/ pz/ jra/

Tagi: kolejne, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz