Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Naprawiono wszystkie uszkodzone linie energetyczne

0
Podziel się

Pracownicy PGE Dystrybucja naprawili uszkodzenia linii energetycznych po
weekendowych opadach śniegu. Prąd dociera do wszystkich naszych odbiorców - poinformował PAP we
wtorek rzecznik prasowy rzeszowskiego oddziału firmy Łukasz Boczar.

bDzzFYTF

Pracownicy PGE Dystrybucja naprawili uszkodzenia linii energetycznych po weekendowych opadach śniegu. Prąd dociera do wszystkich naszych odbiorców - poinformował PAP we wtorek rzecznik prasowy rzeszowskiego oddziału firmy Łukasz Boczar.

Jeszcze w poniedziałek wieczorem uszkodzonych było 10 stacji transformatorowych; prądu nie miało ok. 400 odbiorców - najwięcej w okolicach Cisnej w Bieszczadach. Był to efekt obfitych, w nocy z soboty na niedzielę, opadów śniegu i poprzewracanych pod jego naporem drzew, które zerwały kilka odcinków linii energetycznych. W niedzielę ok. południa prądu nie było w ponad 2 tys. gospodarstw domowych.

Jak dodał Boczar, koszty napraw uszkodzonych linii energetycznych nie są jeszcze znane. "Na pewno nie będą to duże sumy, bo nie były to masowe uszkodzenia. Takie sytuacje, jak ta, która miała miejsce w miniony weekend, zdarzają się o tej porze roku" - zaznaczył.

bDzzFYTH

PGE Dystrybucja Oddział Rzeszów jest członkiem grupy kapitałowej PGE Polska Grupa Energetyczna - największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Rzeszowski oddział dostarcza energię na obszarze czterech województw: podkarpackiego oraz części lubelskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

huk/ bos/

bDzzFYUi
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)