Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podkarpackie: Nowy inwestor w mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

0
Podziel się:

Co najmniej 18 mln zł zainwestuje firma Kronospan HPL w podstrefie
mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Dębicy (Podkarpackie). Dzięki inwestycji pracę znajdzie
10 osób - poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządzą SSE w Mielcu.

Co najmniej 18 mln zł zainwestuje firma Kronospan HPL w podstrefie mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Dębicy (Podkarpackie). Dzięki inwestycji pracę znajdzie 10 osób - poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządzą SSE w Mielcu.

Spółka otrzymała już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Jest to kolejne zezwolenie dla Kronospanu, bowiem firma inwestuje na terenie mieleckiej SSE od 2004 r. Produkuje laminaty, płyty kompaktowe HPL oraz obrzeża meblowe dla przemysłu budowlanego, meblowego i transportowego.

Zgodnie z nowym zezwoleniem, firma planuje poszerzyć dotychczasową ofertę produktów o lakierowane płyty ulepszonej jakości oraz płyty, na których bezpośrednio będzie można nanosić druk cyfrowy. W tym celu spółka zmodernizuje halę produkcyjno-magazynową oraz zakupi niezbędne maszyny i urządzenia. Dzięki temu zatrudnienie znajdzie 10 osób; firma zagwarantowała również utrzymanie dotychczasowych prawie 220 miejsc pracy.

W 2013 roku ARP udzieliła już 25 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSE w Mielcu. Deklarowane nakłady inwestycyjne to ponad 713 mln zł; zatrudnienie ma znaleźć tam ponad 1 tys. osób.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. Zajmuje prawie 1,3 tys. ha i jest zlokalizowana w 23 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, a także w Szczecinie. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 5,9 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 21 tys. osób. Do tej pory wydano 256 zezwoleń na prowadzenie działalności na obszarze strefy. (PAP)

huk/ je/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)