Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Policja odzyskała luksusowe auta o wartości ponad 1,3 mln zł

0
Podziel się

Ponad 1,3 mln zł wynosi wartość trzech aut, które ukryte były w tzw. dziupli
samochodowej w jednej z miejscowości w gminie Radymno (Podkarpackie). Pojazdy zostały skradzione na
terytorium Niemiec - poinformował PAP w niedzielę rzecznik podkarpackiej policji kom. Paweł
Międlar.

bEpRnVlx

Ponad 1,3 mln zł wynosi wartość trzech aut, które ukryte były w tzw. dziupli samochodowej w jednej z miejscowości w gminie Radymno (Podkarpackie). Pojazdy zostały skradzione na terytorium Niemiec - poinformował PAP w niedzielę rzecznik podkarpackiej policji kom. Paweł Międlar.

Dodał, że zatrzymany został 34-letni paser, którego sąd tymczasowo aresztował na trzy miesiące.

Międlar zaznaczył, że dziuplę ujawnili policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Jarosławia.

bEpRnVlz

"W wyniku prowadzonych czynności pozaprocesowych na prywatnej posesji policjanci odkryli trzy luksusowe samochodowy. W garażu zaparkowany był samochód marki Toyota Land Cruiser. W przylegającej do garażu wiacie policjanci odnaleźli kolejną Toyotę Land Cruiser i przykryty brezentową narzutą pojazd marki Bentley Continental" - zaznaczył.

Policjanci ustalili, że wszystkie pojazdy zostały skradzione w lipcu i sierpniu tego roku na terytorium Niemiec. Samochody mają znaczną wartość. Policja szacuje, że wartość bentleya wynosi ok. 650 tys. zł, a dwóch toyot ponad 670 tys. zł. Łączna wartość tych samochodów to ponad 1,3 mln zł.

Międlar zaznaczył, że zatrzymany 34-letni mężczyzna to mieszkaniec gminy Radymno. "Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty paserstwa umyślnego. Za przyjęcie rzeczy znacznej wartości, uzyskanej za pomocą czynu zabronionego, sprawcy grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności" - podkreślił. (PAP)

huk/ bk/

bEpRnVma
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)