Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Ponad 15,5 mln zł na remont i budowę dróg lokalnych

0
Podziel się

Podkarpackie samorządy w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg
Lokalnych (NPPDL) otrzymają ponad 15,5 mln zł. Wojewoda podkarpacki ogłosił już wstępną listę
wniosków, które będą zrealizowane w przyszłym roku z tego programu.

bEqDfhIR

Podkarpackie samorządy w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (NPPDL) otrzymają ponad 15,5 mln zł. Wojewoda podkarpacki ogłosił już wstępną listę wniosków, które będą zrealizowane w przyszłym roku z tego programu.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś-Błądzińska, lista obejmuje 10 wniosków. Z tej liczby trzy dotyczą dróg powiatowych i siedem dróg gminnych - dodała.

Wśród projektów, które będą zrealizowane w przyszłym roku, są m.in.: przebudowa drogi gminnej Korczowiska-Wólka Niedźwiecka, budowa małej obwodnicy północnej Dębicy oraz rozbudowa ul. Karola Wojtyły w Rzeszowie.

bEqDfhIT

Oczoś-Błądzińska podkreśliła, że w sumie do wojewody wpłynęło 90 wniosków od samorządów, które chciały skorzystać z programu. Rząd zmniejszył jednak kwotę dotacji jaką otrzyma woj. podkarpackie w ramach NPPDL z ponad 62 mln zł do ponad 15,5 mln zł.

"Dlatego komisja zatwierdziła tylko 10 wniosków. Liczymy jednak, że po przetargach pojawią się jakieś oszczędności, które przeznaczone będą na realizacje inwestycji, które teraz nie zakwalifikowały się do realizacji" - zaznaczyła.

Pieniądze, jakie samorządy otrzymają z budżetu państwa, mogą być przeznaczone na budowę lub remont drogi, z wyłączeniem prac związanych z infrastrukturą techniczną, taką jak sieci sanitarne i wodociągowe.

Do tej pory na Podkarpaciu w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych przebudowano łącznie 704 km dróg, a budowa lub przebudowa kolejnych, ponad 80 km, zaplanowana na 2013 rok jest w tracie realizacji. Z budżetu państwa na dofinansowanie tych inwestycji w regionie przeznaczono już ponad 220 mln zł.

bEqDfhIZ

Zakłada się, że w całym kraju druga edycja programu pozwoli na przebudowę, budowę oraz remont nieco ponad 13 tys. km dróg lokalnych do końca 2015 roku. (PAP)

huk/ je/

bEqDfhJu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)