Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Ponad 1,6 mln zł dla Ropczyc na usuwanie skutków powodzi

0
Podziel się

Samorząd Ropczyc (Podkarpackie) otrzymał ponad 1,6 mln zł na usuwanie
skutków ubiegłorocznej powodzi. Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na odbudowę zniszczonych
bloków mieszkalnych.

bEhnHysB

Samorząd Ropczyc (Podkarpackie) otrzymał ponad 1,6 mln zł na usuwanie skutków ubiegłorocznej powodzi. Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na odbudowę zniszczonych bloków mieszkalnych.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka wojewody Małgorzata Oczoś, środki pochodzą z programu "3x200" i zostały przekazane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

"Za otrzymane pieniądze samorząd zamierza przeprowadzić kompleksowy remont zalanych i zniszczonych budynków, w tym m.in. urzędu miasta, 13 bloków mieszkalnych oraz szaletów miejskich. Odbudowane i oczyszczone zostaną również rowy melioracyjne o długości ok. 20 km" - dodała.

bEhnHysD

Zaznaczyła, że w tym roku promesę z programu "3x200" otrzymały niedawno również władze Tarnobrzega. W tym przypadku była to kwota niespełna 3 mln zł i została przeznaczona m.in. na remonty kilku budynków na osiedlu Wielowieś.

Ubiegłoroczna powódź na terenie Podkarpacia spowodowała 1,2 mld zł strat. W tym straty w infrastrukturze gmin i powiatów oszacowano na prawie 800 mln zł.

W programie "3x200" uczestniczy 18 najbardziej poszkodowanych przez powódź samorządów z 8 województw. Na realizację programu przewidziano ogółem ok. 600 mln zł. Pieniądze pochodzą z trzech źródeł: 200 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 200 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa, którą dysponuje MSWiA oraz 200 mln zł ze środków unijnych.

W gminach, które objęte są programem, odbudowywane są: drogi, mosty, obiekty użyteczności publicznej, np. biblioteki, domy kultury, naprawiane są wały przeciwpowodziowe, odbudowywana jest infrastruktura wodociągowa i kanalizacyjna. (PAP)

bEhnHysJ

huk/ je/

bEhnHyte
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)