Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Ponad 31 mln zł na usuwanie skutków powodzi

0
Podziel się

W ubiegłym roku do samorządów z terenu powiatu tarnobrzeskiego trafiło ponad
31 mln zł rządowej pomocy na usuwanie skutków ubiegłorocznej powodzi. Pieniądze przeznaczone
zostały głównie na odbudowę dróg i mostów.

bEhaobWt

W ubiegłym roku do samorządów z terenu powiatu tarnobrzeskiego trafiło ponad 31 mln zł rządowej pomocy na usuwanie skutków ubiegłorocznej powodzi. Pieniądze przeznaczone zostały głównie na odbudowę dróg i mostów.

Jak poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka wojewody podkarpackiej Małgorzata Oczoś, o środki w tej wysokości wnioskowały same samorządy.

"W ubiegłym roku najwięcej pieniędzy - po 9˙mln zł - otrzymały miasto Tarnobrzeg i˙gmina Gorzyce; 8˙mln zł trafiło do powiatu tarnobrzeskiego, a ponad 3,7 mln zł do gminy Baranów Sandomierski, z kolei milion zł otrzymała gmina Grębów" - dodała Oczoś.

bEhaobWv

W tym roku wojewoda podkarpacka, na wnioski samorządowców z terenu powiatu tarnobrzeskiego wystąpiła o kolejne 7,7 mln zł.

Powiat tarnobrzeski i Tarnobrzeg to tereny, gdzie ubiegłoroczna powódź wyrządziła jedne z największy szkód na Podkarpaciu. Samorządy wyceniły straty na ponad 180 mln zł.

W najbliższy poniedziałek do Rzeszowa przyjedzie Minister Spraw Wewnętrznych i˙Administracji Jerzy Miller, który przekaże samorządowcom z˙Podkarpacia promesy na usuwanie skutków powodzi.

Ubiegłoroczna powódź na terenie całego Podkarpacia, w maju i czerwcu, spowodowała ogromne spustoszenia. Straty wyliczono na kwotę 1 mld 2 mln zł. Poszkodowanych zostało 12,8 tys. gospodarstw domowych. (PAP)

bEhaobWB

huk/ abr/

bEhaobWW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)