Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podkarpackie: Prace prof. Głowackiego na wystawie w Niemczech

0
Podziel się:

36 grafik komputerowych i dwie animacje multimedialne prof. Andrzeja
Głowackiego z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zostanie w sobotę
zaprezentowanych na indywidualnej wystawie sztuki współczesnej˙w Niemczech.

36 grafik komputerowych i dwie animacje multimedialne prof. Andrzeja Głowackiego z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zostanie w sobotę zaprezentowanych na indywidualnej wystawie sztuki współczesnej˙w Niemczech.

Wystawę "Contemporary Art" zorganizowało w Munchberg w Niemczech Międzynarodowe Stowarzyszenie Artystyczne Focus Europa w ramach "Wiosny Kultury". Prace prof. Głowackiego będą eksponowane od 19 marca do 10 kwietnia br.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Urszula Pasieczna, prace profesora mają charakter monograficzny.

"Artysta łączy fotografię, nowoczesne możliwości cyfrowej obróbki obrazu i druku wielkoformatowego z technikami tradycyjnymi, malarskimi, które nadają unikatowy, niepowtarzalny charakter każdej z prac" - powiedziała Pasieczna.

Sam artysta wyjawił natomiast, że motywem przewodnim wystawy będzie portret, ludzka twarz.

"Dziełem, które dyktuje ton wystawie, jest cykl Murales. To seria jedenastu prac, tworzących jako grupa całościową płaszczyznę graficzną. Seria ta powstała w odpowiedzi na pytanie o jedność współczesnej Europy, w obliczu rocznicy upadku muru berlińskiego" - poinformował PAP prof. Głowacki.

Jest to jedenaście anonimowych twarzy. Niektóre z nich są pokazane w sposób szczątkowy, symboliczny, niejasny. Pozostałe prace to portrety charakterologiczne, w których obraz ludzkiej twarzy został poddany cyfrowej obróbce.

"Są to raczej portrety aury czy siły duchowej portretowanej postaci, obiektu" - dodał autor.

Andrzej Głowacki jest profesorem sztuk plastycznych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie od 2006 roku kieruje˙Katedrą Reklamy Grafiki Komputerowej i Nowych Mediów. Jest również pomysłodawcą Centrum Sztuki i Techniki Cyfrowej, powstałego na tej uczelni, oferującego m.in. projektowanie przestrzeni wirtualnej oraz zajęcia z grafiki komputerowej w mediach.

Prof. Głowacki kieruje także III Pracownią Projektowania Architektury Wnętrz - Studio 3˙na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest również twórcą legendarnej, surrealistycznej, stanowiącej niezwykłe zjawisko˙w˙latach 90.˙galerii Jo Design w Krakowie.

Jego prace były wystawiane w Polsce, Niemczech, Holandii i Szwecji.(PAP)

api/ mlu/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)