Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Rolnicy otrzymają ok. 22 mln zł w ramach dopłat do paliwa

0
Podziel się

Prawie 22 mln zł zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju
napędowego otrzymają podkarpaccy rolnicy w 2013 r. To o prawie 3 mln zł więcej niż w ubiegłym roku
- poinformowała PAP rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś-Błądzińska.

bErUBbDV

Prawie 22 mln zł zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego otrzymają podkarpaccy rolnicy w 2013 r. To o prawie 3 mln zł więcej niż w ubiegłym roku - poinformowała PAP rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś-Błądzińska.

Dodała, że z każdym rokiem zainteresowanie rolników tą formą pomocy jest większe. "W 2012 r. dopłatę do paliwa otrzymało prawie 60 tys. rolników, a łączna kwota wyniosła ponad 19 mln zł. W 2011 r. było to odpowiednio ponad 55 tys. rolników i 16,6 mln zł" - przypomniała rzeczniczka.

Stawka zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2013 r. została ustalona w wysokości 0,95 zł za 1 litr oleju. Limit zwrotu podatku w 2013 r. wynosi 86 litrów za 1 ha użytków rolnych. Maksymalna kwota zwrotu podatku akcyzowego za 1 ha użytków rolnych w 2013 r. to 81,70 zł.

bErUBbDX

Budżetową dopłatę do paliwa rolniczego umożliwiają przepisy z marca 2006 roku. Celem jest zmniejszenie kosztów zakupu oleju napędowego, a co za tym idzie - poprawa opłacalności produkcji i zwiększenie dochodów rolników. Dopłaty stosowane są także w innych krajach UE, wysokość zwrotu zależy od zamożności państwa. (PAP)

huk/ amac/

bErUBbEy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)