Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Rozbito grupę przestępczą handlującą narkotykami

0
Podziel się

Sześciu członków zorganizowanej grupy przestępczej handlującej narkotykami
zatrzymało rzeszowskie CBŚ. Trzech z nich trafiło, decyzją sądu, na trzy miesiące do aresztu.
Wszystkim grozi do 10 lat więzienia.

bErdIrnV

Sześciu członków zorganizowanej grupy przestępczej handlującej narkotykami zatrzymało rzeszowskie CBŚ. Trzech z nich trafiło, decyzją sądu, na trzy miesiące do aresztu. Wszystkim grozi do 10 lat więzienia.

Jak poinformował w niedzielę rzecznik podkarpackiej policji podkom. Paweł Międlar, zatrzymani to pseudokibice jednego z dębickich klubów piłki nożnej. Podejrzani są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która rozprowadzała na terenie Dębicy i powiatu dębickiego znaczne ilości amfetaminy i marihuany.

"Narkotyki rozprowadzane były głównie wśród pseudokibiców dębickiego klubu" - powiedział Międlar.

bErdIrnX

Jednemu z zatrzymanych postawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Pozostałym zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków.

Zatrzymani to mieszkańcy Dębicy i okolic, w wieku od 21 do 27 lat. W miejscach ich zamieszkania funkcjonariusze CBŚ znaleźli marihuanę.˙Podczas przeszukań CBŚ współpracowało ze Strażą Graniczną i Grupą Mobilną Służby Celnej; w akcji wykorzystano m.in. psy do wykrywania narkotyków.Sąd Rejonowy w Rzeszowie na wniosek Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie zastosował wobec trojga zatrzymanych trzymiesięczny areszt. Wobec trzech pozostałych osób prokuratura zastosowała dozór policji. Zatrzymanym członkom grupy grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. (PAP)

api/ eaw/

bErdIroy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)