Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Ruszył program dla dzieci "Bezpieczny komputer"

0
Podziel się

W przedszkolach Jarosławia (Podkarpackie) w poniedziałek ruszył
profilaktyczny program "Bezpieczny komputer". Akcja skierowana do przedszkolaków i uczniów z
pierwszych klas podstawówek ma ich nauczyć bezpiecznego korzystania z internetu.

bEiKzSzV

W przedszkolach Jarosławia (Podkarpackie) w poniedziałek ruszył profilaktyczny program "Bezpieczny komputer". Akcja skierowana do przedszkolaków i uczniów z pierwszych klas podstawówek ma ich nauczyć bezpiecznego korzystania z internetu.

W ramach programu, który potrwa do 15 marca, będzie wystawiany spektakl, którego scenariusz dotyczy pozytywnych i negatywnych stron korzystania z komputera i internetu.

"Treść tego przedstawienia dotyczy z jednej strony zagrożeń płynących z internetu, np. pedofilii, oraz możliwości ich omijania i konieczności informowania o niebezpieczeństwie rodziców, z drugiej - porusza też problem zbyt długiego czasu spędzania przy komputerze i wynikających z tego zagrożeń" - poinformował PAP Krzysztof Karciński z urzędu miasta w Jarosławiu, organizatora akcji.

bEiKzSzX

Trwające po kilka-kilkanaście minut spektakle przygotowali jarosławscy gimnazjaliści i licealiści pod kierunkiem instruktorów z MOK.

Ponadto po każdym spektaklu odbędzie się spotkanie dzieci z pedagogiem, który omówi i wyjaśni poruszane w spektaklu zagadnienia.

Łącznie zaplanowano dziewięć spotkań. Dla przedszkolaków odbywać się one będą we wszystkich przedszkolach w mieście. Natomiast w ostatnim dniu trwania akcji w Miejskim Ośrodku Kultury przedstawienie obejrzą dzieci z zerówek i klas pierwszych.(PAP)

api/ itm/

bEiKzSAy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)