Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Ruszył program szkolenia bezrobotnych

0
Podziel się

Niemal sto osób ma szanse bezpłatnie uzyskać kwalifikacje w zakresie obsługi
obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Projekt, który realizuje Centrum Rozwoju
Społeczno-Ekonomicznego (CRSE) z Sędziszowa Małopolskiego (Podkarpackie), finansowany jest z
Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki; jego wartość to ponad 1,1 mln zł.

bEhUCqCZ

Niemal sto osób ma szanse bezpłatnie uzyskać kwalifikacje w zakresie obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Projekt, który realizuje Centrum Rozwoju Społeczno-Ekonomicznego (CRSE) z Sędziszowa Małopolskiego (Podkarpackie), finansowany jest z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki; jego wartość to ponad 1,1 mln zł.

Jak poinformowała PAP w czwartek Dorota Kalita z CRSE, projekt skierowany jest do osób bezrobotnych, którzy mają wykształcenie zawodowe lub średnie i nie przekroczyli 34. roku życia.

"Dodatkowo warunkiem uczestnictwa jest zamieszkiwanie na terenie jednego z powiatów: ropczycko-sędziszowskiego, dębickiego, łańcuckiego, rzeszowskiego lub w mieście Rzeszowie. Ze szkolenia mogą skorzystać także kobiety" - dodała Kalita.

bEhUCqDb

Program szkolenia obejmuje m.in. indywidualne spotkania z doradcą zawodowym i psychologiem, warsztaty grupowe, na których będzie można nauczyć się skutecznie poszukiwać pracy. Samo szkolenie zawodowe składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Jak podkreśla Kalita, dzięki nabytym umiejętnościom osoby będą mogły znaleźć pracę m.in. w branży produkcyjnej czy w firmach ze stowarzyszenia "Dolina Lotnicza". Zrzesza ono ponad 60 przedsiębiorstw specjalizujących się w przemyśle lotniczym, które zatrudniają ok. 20 tys. osób.

Nabór chętnych do uczestniczenia w projekcie "CNC - program rozwoju kwalifikacji zawodowych osób bezrobotnych" prowadzony jest ciągle. Projekt będzie realizowany do czerwca przyszłego roku. (PAP)

huk/ bos/ mow/

bEhUCqDC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)