Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podkarpackie: Rzeki regionu w większości poniżej stanów ostrzegawczych, odwołano część alarmów

0
Podziel się:

Ze względu na ustabilizowanie się poziomu
podkarpackich rzek, które w większości płyną poniżej stanów
ostrzegawczych w poniedziałek rano odwołano alarmy powodziowe dla
czterech powiatów: łańcuckiego, leżajskiego, przeworskiego i
jarosławskiego.

Ze względu na ustabilizowanie się poziomu podkarpackich rzek, które w większości płyną poniżej stanów ostrzegawczych w poniedziałek rano odwołano alarmy powodziowe dla czterech powiatów: łańcuckiego, leżajskiego, przeworskiego i jarosławskiego.

Odwołano też pogotowie przeciwpowodziowe dla pow. sanockiego.

W regionie jedynie San w okolicy Stalowej Woli przekracza stan alarmowy o 36 cm. Przechodzi tam fala wezbraniowa na rzece, która powoli mija Nisko. W Nisku San płynie kilkanaście cm powyżej alarmu.

Wisłok stan ostrzegawczy o ponad metr przekracza już tylko w Tryńczy, przy ujściu do Sanu. Przybiera natomiast Wisła, ale już poza granicami województwa.

W dalszym ciągu jednak alarmy powodziowe obowiązują w kilku gminach powiatu niżańskiego (Krzeszów, Ulanów, Rudnik nad Sanem, Nisko) i stalowowolskiego (Radomyśl nad Sanem, Pysznica, Stalowa Wola, Zaleszany). Pogotowia obowiązują w dwóch gminach powiatu tarnobrzeskiego (Gorzyce, Baranów Sandomierski).

Ze względu na intensywne opady deszczu, które przechodziły nad Podkarpaciem przez ostatnich kilka dni, doszło do znacznego wzrostu poziomów rzek: Wisłoka, Wisłoki i Sanu, szczególnie w ich dolnych nurtach. Trudna sytuacja była zwłaszcza w powiecie sanockim, leskim i brzozowskim.

Ofiarą tej powodzi na Podkarpaciu jest 35-letni mieszkaniec Jabłonki w powiecie brzozowskim. Ciało Grzegorza P. wyłowiono w sobotę po południu z potoku Dydnianka, który wpada do Sanu.

Jak poinformowała PAP Anna Klee z zespołu prasowego podkarpackiej policji, mężczyzna wyszedł z domu w czwartek wieczorem. O jego zaginięciu rodzina powiadomiła policję w piątek wieczór. "Mężczyzna prawdopodobnie wpadł do potoku, którego stan był znacznie podwyższony, i utonął" - mówiła Klee.

Strażacy interweniowali w przypadku podtopionych budynków. Najwięcej podtopień spowodowanych zostało przede wszystkim intensywnymi opadami deszczu, ale były też przypadki podtopienia spowodowane wylewającymi rzeczkami i potokami. Pojawiły się także problemy z przejazdem niektórymi lokalnymi drogami z powodu ich zalania lub obsunięcia.

Trwa szacowanie szkód. (PAP)

api/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)